Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'ya dair dehşete düşüren gerçek!

05.02.2013 01:48
Adana'da bölücü terör örgütü PKK tarafından kuyumcu soydurmaya azmettirildikleri ileri sürülen 3 kişi ve çalınan altınları satan 1 kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, ocak ayının sonunda bir hafta içinde iki kez aynı yöntemle bölücü terör örgütü sempatizanlarının sık sık korsan gösteri yapıp polise taş, molotofkokteyli, havai fişek ve el yapımı bomba attıkları Şakirpaşa ve Çukurova Caddesi üzerinde iki kuyumcu soyuldu.  Polis, Şakirpaşa Caddesi'nde bir kuyumcuyu soyan kişi ve ona yardım eden 2 kişiyi yakaladı. Zanlıların kuyumcuyu, terörist başı Abdullah Öcalan'ın Kenya'da Türkiye'ye getirilişinin yıldönümü olan 15 Şubat'ta eylem yapmak amacıyla havai fişek ve molotofkokteyli almak için soydukları ortaya çıktı.

 
  Polis bu şahısları yakaladıktan sonra yine PKK sempatizanlarının sık sık korsan gösteri yapıp polise saldırdığı Çukurova Caddesi'ndeki kuyumcu soygununda da aynı nedenle yapıldığı üzerinde durdu. Bu yönde eylemlere katılan kişiler üzerinde yapılan takipte polis daha önce korsan gösterilere katılarak polise taş ve havai fişek atarak terör örgütü propagandası yapmaktan çok sayıda kaydı olan Baran Ş.'nin (19) levye ile camı kırıp Mahsun B. (19) ve Maaruf Y. (18 ) ile birlikte altınları çaldığını belirledi. Polis şahısları 2 Şubat günü yaptığı operasyonla yakaladı.
 
  Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği'ne getirilerek sorgulanan şahıslar suçlarını itiraf etti.
 
  Şahıslar sorgularında mahallede bir örgüt üyesinin, "Şakirpaşa'da kuyumcuyu soyup örgüte yardım ediyorlar, siz de soygun yapıp para getirin" dediğini ifade ettiler.  Çalınan altınları Ceyhan ilçesinde bir kuyumcuya sattığı belirlenen Bayram B. de (27) polis tarafından yakalandı. Çalıntı altınlar alınarak sahibine teslim edildi.   Şüpheli 4 kişi nitelikli hırsızlık suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. 
Bu haber toplam 1990 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri