Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'ya Değil Hükümete 'Silah Bırak' Dedi

25.09.2011 09:39
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terörle mücadele konusunda çözüm üretilmesini istedi. CHP lideri, PKK'ya değil hükümete silah bırakması tavsiyesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, terör sorununun silahla çözülmeyeceğini söyledi. CHP Lideri politika üretilirse her türlü desteği vereceklerini kaydetti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin ''Başbakan Erdoğan, terörün çözümü konusunda İran ile ortak adım atılacağını açıkladı. Hükümetin bu konudaki girişimlerini nasıl buluyorsunuz?'' sorusu üzerine şunları söyledi:

''Terör konusunda Hükümet'in girişimleri maalesef başarısızlıkla sonuçlandı. Sıfır terörle devraldılar, şimdi terör Türkiye'nin en temel sorunlarından birisi haline gelmiş durumda. Yeni bir politika izliyorlar, öyle anlaşılıyor. İran ile ortak operasyon yapacaklar. Yani 1990'ların başına yeniden dönüp özel güvenlik güçleri yetiştirecekler. Silahla bu işin çözülemeyeceğini öteden beri söylemiştim. Siyaset kurumunun terörü sonlandırma konusunda politika, çözüm üretmesi lazım. Bu konuda gerekirse bütün siyasi partilerin, kamuoyunun desteğini almak gerekiyor. Eğer böyle bir adım atılırsa CHP olarak her türlü desteği vermeye hazırız.'' 

Bu haber toplam 1442 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri