Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'ya katılan oğlu için 6 çocuğuyla açlık grevinde

09.02.2015 01:24
Tunceli'de oğlu PKK'ya katılan 9 çocuk annesi Fidan Ulağ, 6 çocuğuyla birlikte Seyit Rıza heykeli önünde açlık grrevine başladı.

Van 100'üncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi 3'üncü sınıfta okurken PKK'nın dağ kadrosuna katılan 19 yaşındaki Feramus Ulağ'ın geri dönmesi için annesi Fidan ve biri erkek 5'i kız 6 kardeşi, Seyit Rıza Meydanı'nda süresiz açlık grevi başlattı.

4 yıl önce beyin tümörü nedeniyle eşi Ali Ulağ'ı kaybeden 9 çocuk annesi Fidan Ulağ, zor şartlara rağmen çocuklarının tamamının üniversite okumasını sağladı.

HDP’LİLER KANDIRDI

Anne Ulağ, oğlu Feramus'un 1 Aralık 2014 tarihinde ortadan kaybolduğunu, onu aramak için kardeşi Müjdat ile birlikte Van'a gittiklerini ve burada oğlunun PKK'nın dağ kadrosuna katıldığını öğrendiklerini söyledi. Van ve Diyarbakır'da HDP yetkilileri ile görüşen Fidan ve oğlu Müjdat Ulağ, HDP'lilerin kendilerine, "Erbil'e gidin orda Feramus ile görüşeceksiniz" dediklerini, Erbil'e verilen adrese gittiklerini ancak adresin boş çıktığını kaydetti.

HER HAFTA DİYALİZE GİRİYOR

Diyaliz hastası olan ve her hafta diyaliz makinesine bağlanan anne Ulağ, PKK saflarına katılan oğlu Feramus'un dönmesi için; tamamı üniversite öğrencisi Sultan, Songül, Berna, Gülcan, Seylan ve üniversite mezunu oğlu Müjdat Ulağ ile birlikte Seyit Rıza Meydanı'nda süresiz açlık grevi başlattı. Ellerinde, 'Oğlumu ve kardeşimi istiyorum' dövizleri ile açlık grevine giren anne "Oğlum gelmeyinceye kadar bu grevi bitirmeyeceğiz, ben oğlumu geri istiyorum, sesimi duy oğlum, geri gel" dedi. Türkiye'deki çeşitli üniversitelerde okuyan kardeşler Sultan, Songül, Berna, Gülcan ve Seylan Ulağ da, PKK'ya katılan kardeşleri Feramuz geri dönene kadar kesinlikle okullarına dönmeyeceklerini, anne ve ağabeyleriyle birlikte açlık grevine devam etmeye kararlı olduklarını dile getirdi.

Bu haber toplam 1686 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri