Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'yı Bitirmenin REÇETESİNİ Verdi

03.10.2011 14:49
Milletvekili olan Şamil Tayyar, PKK terörünün Öcalan ve Karayılan silah bırakıyorum dese de kolay kolay bitmeyeceğini açıkladı. İşte nedeni.

 

“PKK’nın Kürt sorunu yoktur, Kürtlerin PKK sorunu vardır!”

“PKK belli bir misyonla yola çıkmıştır. Gelinen noktada PKK’nın Kürt sorunu yoktur, Kürtlerin PKK sorunu vardır. Bugün Öcalan da Murat Karayılan da ‘silahları bırakıyorum devlet ile anlaşacağım’ dese bile bu devam eder. 36 ülkede örgütlenen PKK çok uluslu bir şirkettir. Öcalan ifadesinde de bu ülkelerle ilişkisini anlatıyor zaten. Türkiye bu mücadeleyi PKK’nın arkasındaki güçlerle de vermelidir!”

“PKK’yı MİT kurdu!”

“Geçmişten günümüze kadar terör örgütü ile devlet arasında sürekli olarak bir ilişki kurulmuştur. Bu yeni bir şey değildir. Zaten PKK, MİT içerisindeki bir grubun kurdurduğu ve daha sonra kontrol altına alamadığı bir örgüttür. Amaç Kürt orijinli ve diğer örgütleri ortadan kaldırmaktır. Fakat hesaplar 12 Eylül askeri darbesi ile bozulmuştur.”

“Belge sızdırmanın da artan terör olaylarının da arkasında İsrail var!”

“Belgeleri sızdırmanın PKK açısından hiçbir yararı yok. Kürt meselesinin çözümüne dair geçmişte önemli adımlar atıldı. Bu eylemlerin artırılmasının PKK açısından ne gibi bir yararı olabilir? Sızdırılan metne bakınca da PKK temsilcilerinin sözlerinin kısaltıldığını ve ayıklandığını görüyoruz. Bu meselelerin iyi okunması gerek!”

Bu haber toplam 1636 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri