Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'yı durduracak tek kişi o!

20.10.2012 03:08
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Hiçbir ordu PKK'yı bitiremez. PKK'yı durduracak tek güç ve kişi Öcalan'dır'' dedi.
Diyarbakır'da ‘açlık grevi' nedeniyle BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gültan Kışanak ve Aysel Tuğluk basın toplantısı düzenledi.

Demirtaş, toplantıda şunları söyledi:

“Bu insanlar Kürt sorununun çözümsüzlüğü, ana dilde eğitim ve tecride dikkat çekmek için bedenlerini ölüme yatırdı. Bu açlık grevleri barış çığlığıdır. Sessiz kalmak, kan akmasını istemektir. Adalet Bakanı bu çığlığı duymuyoruz diyemez. Cumhurbaşkanı da bu konuda duyarsız kalmamalı. Hükümet ve Cumhurbaşkanı'nın yaklaşımında değişiklik olursa sorunun çözümüne katkı sağlar. Açlık grevine girenlerden biri yaşamını yitirirse kimse iyi şeyler beklemesin. Bu nedenle hükümet dikkatli olsun ve bu işin ciddiyetini kavrayıp somut adımlar atmalıdır. Artık oyalama ile bu sorunun çözülmeyeceği ortaya çıkmıştır. Bu kışı oyalayarak geçirmek isteyenler yanılabilir. Bir tek Öcalan çağrı yaparsa onlar bırakır. Bu nedenle Öcalan'ın özgürlüğü sağlanmalı. İktidar 'toplum hazır değil' diyebilir. Ama bu politikalarla bin sene daha bu toplum hazır olmaz. Kürtler, toplumun hazır olması için bin yıl daha mı bekleyecek. Kürtlerin bekleyecek fazla zamanı yok. Bu nedenle ölümleri durduracak yeryüzündeki tek insan Öcalan'dır. Hiçbir ordu PKK'yı bitiremez. PKK'yı durduracak tek güç ve kişi Öcalan'dır. Bu nedenle hükümet ciddi adım atmak istiyorsa, Öcalan ile görüşmenin olanaklarını sağlasın. Cumhurbaşkanı ‘iyi şeyler olacak' dedi. Ancak binlerce kişi öldü. Bizim artık bir tek insanın ölümüne tahammülümüz kalmadı. Bu nedenle somut adım ve açıklamalar bekliyoruz”

TUĞLUK: YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR

Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, Öcalan'ın sıradan bir tutuklu olmadığını belirterek, “Bu açlık grevleri son bir haykırıştır. Buradan herkesin vicdanına sesleniyoruz. Çünkü durum çok ciddidir. Bugün itibariyle bu durumu kaldıramayacaklar var. Dönülmeyecek bir yol yarın çok geç olabilir. İnsanım diyen herkes bu ölümlerin önüne geçsin. Açlık grevi medya için de vicdani bir sınavdır. Bu sınav kimlerin geçip geçmeyeceğini belirleyen bir durumdur” dedi. 
Bu haber toplam 2436 defa okunmuştur
yanlış ifade ,doğru algılama
tarık
örgütü kurtaracak tek kişi,hapishaedeki mahkum adam..doğru algılama bu olsa gerek.
20 Ekim 2012 Cumartesi 16:06
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri