Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Platini'den itiraf: Şampiyonlar Ligi...

02.03.2013 19:40
UEFA Başkanı Michel Platini, Almanya'nın saygın gazetelerinden Bild'e verdiği röportajda Şampiyonlar Ligi'nin Avrupa Ligi'ni gölgelediğini kabul etti.

UEFA'nın bir numaralı ismi Michel Platini, Almanya'nın en saygın gazetelerinden Bild'e verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Michel Platini, büyük tartışmalara yol açan 2022'de Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası'nın hem futbolcuların hem de taraftarların sağlığı açısından kışın yapılması fikrini desteklediğini dile getirdi.
UEFA Başkanı aynı zamanda Dünya Kupası'nın kışa denk gelmesi nedeniyle özellikle Avrupa ülkelerinin futbol fikstürlerinde yaşanacak kaosun birkaç düzenleme ile atlatılabileceğini de belirtti.
Dünya'nın en büyük futbol organizasyonlarından biri olarak kabul gören Şampiyonlar Ligi'nin de diğer organizasyonlara olan ilgiyi azalttığını kabul ettiğini açıklayan Platini, ''Şampiyonlar Ligi o kadar güçlü ki, diğer organizasyonlara olan ilgiyi yok ediyor. Herkes tüm ilgisini Şampiyonlar Ligi'ne veriyor. Ancak biz Avrupa Ligi'ne yeniden ilgi çekmek istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

(sporx)

Bu haber toplam 1632 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri