Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Play-Off'a Hiddink freni

31.08.2011 15:22
A Milli Takım’ın Hollandalı teknik patronu, yeni sistemi veto etti.

“Maç takvimi de sıkışır” dedi. Ay-Yıldızlı futbolcular da aynı düşüncede olunca Federasyon, play-off’u gözden geçirme kararı aldı. Futbol Federasyonu’nun şike soruşturmasının etkilerini dağıtmak ve lige heyecan getirmek adına uygulamaya soktuğu Play-Off’a A Milli Takım patronundan itiraz geldi. Guus Hiddink, yeni sistemi tutmadı ve bunu Futbol Federasyonu yetkilileri ile paylaştı.Hollandalı hocanın en büyük gerekçesi, takvimin sıkışacak olması nedeniyle Play-Off’un milli maçlar üzerinde yapacağı kötü etki...Hiddink, Türk futbolcusunun alışık olmadığı yoğun tempoyu kaldıramayacağını ve dolayısıyla kas yorgunluğuna bağlı sakatlıkların artarak, bunun Ay-Yıldızlı takıma zarar vereceğinden şikayetçi.

Karar gözden geçiriliyor

A Milli Takımın 1 numaralı isminin bu uyarılarının ardından Futbol Federasyonu yeni sistemi sürpriz bir şekilde yeniden gözden geçirme kararı aldı. Yetkililerin gerek Hiddink’in kaygıları gerekse “Play-Off sistemi Avrupa’da gözde liglerde kullanılmıyor” eleştirilerinin artması Federasyon’u bu arayışa itti. Dolayısıyla tarihte ilk kez uygulanması planlanan Play- Off sistemi başlamadan bitebilir.

TEDİRGİN EDEN TARİHLER

>>> 5 Ağustos tarihinde başlayacak sezon geçen sezon gibi mayıs sonunda sona erecekti. Şike soruşturması nedeniyle Süper Lig 9 Eylül tarihine ertelendi. Federasyon’un Play-Off sisteminde karar kılması nedeniyle mayıs sonunda bitecek olan ligin son haftası da 8 Nisan tarihine çekildi.

>>> Dolayısıyla 1 ay lig öncesinden, 1 ay da lig sonundan geriye çekildi. Takvim tam 2 ay kısalmış oldu. A Milli Takım lig başladıktan sonra 2 karşılaşma yapacak. 7 Ekim Cuma günü Almanya ile 11 Ekim’de ise Azerbaycan’ı konuk edecek. Lig maçlarının yoğunluğu nedeniyle hayati önem taşıyan bu iki mücadele için ara verilmesi gerek.

>>> 2014 Dünya Kupası elemeleri 7 Eylül 2012 tarihinde start alacak. Guus Hiddink’in diğer bir korkusu ise Play-Off sistemi uygulamaya devam edilirse aynı sıkıntı bu önemli turnuva öncesinde tekrar yaşanmaya başlayacak.

BUGÜN SPOR SERVİSİ
 

Bu haber toplam 1588 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri