Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polis,CHP'li Aygün’ü Arıyor

04.02.2013 13:39
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün fotoğrafı, Ankara’nın Dikmen semtindeki karakolda arananların fotoğraflarının da olduğu panoya asıldı. Aygün, “Suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

"Sivil polisler insandan çok eşyaya  benziyorlar" diyen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün resmi Dikmen Polis Karakolu'na  "aranan teröristler" arasına asıldı. Aygün olaya sert tepki gösterdi ve  bugün suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

CHP'li Aygün'ün  fotoğrafı Ankara Dikmen Polis Karakolu'nun "Aranan teröristler" ve  "canlı bomba eylemi yapabilecek" isimler arasında yer aldı.

''PERVARSIZLIK''

Olayı  öğrenince şok yaşayan Aygün "Bugün (dün) Dikmen Polis Karakolu'nun giriş  kısmında bulunan panoya benim fotoğrafımın da bulunduğu provoke edici  bir yazı asılmıştır. Hrant'ın kanını elinde taşıyan İçişleri Bakanı Muammer Güler yeni  provokasyonlar peşinde; adamın mesleği bu; görevini iyi yapıyor.  Partimiz, CHP, 'DHKP-C'li olmakla itham edildi. Terörist aranıyor panosuna  da bir milletvekilinin fotoğrafını resmi asma pervasızlığını gösterdiler.  Tutuklu öğrencilere, işçilere, ezilenlere ve tüm AKP mağdurlarına bundan  sonra da destek olmaya devam edeceğim" dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Aygün, karakoldaki fotoğrafla ilgili bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacak. 

Bu haber toplam 3120 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri