Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polis Katili Terörist Öldürüldü!

28.05.2011 17:49
Kastamonu'da etkisiz hale getirilen teröristin, İhsangazi ilçesi sınırlarındaki ormanlık alanda çıkan çatışmada öldürüldüğü öğrenildi.

4 Mayıs'ta, Ilgazdağı'nda gerçekleştirilen ve bir polis memurunun şehit edilmesi, 1 polis memurunun da yaralanmasıyla sonuçlanan terörist saldırının ardından bölgede arama tarama faaliyet yürüten komando timleri, İhsangazi ilçesine bağlı Ozarmut Köyü ormanlarında terörist bir grupla karşılaştı.

Çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen teröristin, polis otosuna yönelik saldırıyı gerçekleştiren gruptan olduğu belirtildi. Çatışmanın ardından, Çankırı'nın Ilgaz ilçesi ve Kastamonu'nun Araç ilçesinden de bölgeye çok sayıda güvenlik ekibinin gönderildiği bildirildi.

Bozarmut ve Kayapınar Köyleri arasındaki ormanlık alanda halen süren çatışma nedeniyle, bölgeye helikopterlerle jandarma ve komando birlikleri sevk ediliyor. Ayrıca bölgeye, çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı sevk edildi.
Bu arada, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Çardakçıoğlu ile Kastamonu İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Akgün de İhsangazi İlçe Jandarma Komutanlığı'na gelerek, yetkililerden bilgi aldı.
4 Mayıs'ta, Ilgaz Dağı'nın Soğuksu mevkisinde Başbakanlık otobüsüne eşlik eden polis eskortuna düzenlenen silahlı saldırıda evli ve 1 çocuk babası 34 yaşındaki 10 yıllık polis memuru Recep Şahin şehit olmuş, meslektaşı Metin Kuş yaralanmıştı.

TBMM BAŞKANI ŞAHİN: BU MELANETİ İŞLEYENLERDEN BİRİSİ BU SABAHA KARŞI ÖLÜ OLARAK ELE GEÇİRİLDİ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kastamonu'daki 4 Mayıs'ta polis otosuna yapılan saldırının faillerinden birinin ölü olarak ele geçirildiğini belirterek, ''Diğerleri de bir an önce yakalanacak, bugün hepsinin hesabı görülecek'' dedi.
Şahin, Karabük'ün Eskipazar ilçesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafında yapılan Kent Ormanı'nın açılışında gazetecilere konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye'nin birlik ve beraberliğini hazmedemeyen gruplar olduğunu söyledi.
Bir takım terör örgütlerinin seçime doğru giderken ortalığı karıştırmak için ellerinden gelen her türlü melaneti yapmaya çalıştıklarını anlatan Şahin, şöyle konuştu:

''Hatırlayınız.. Bu ayın başında Sayın Başbakanımız Kastamonu mitinginden dönerken Ilgaz Dağları'nda terörist bir grup, koruma ekibinden birine saldırdı. Bir polis memurumuz şehit olmuştu. Allah rahmet eğlesin. Bu melaneti işleyenlerden birisi bu sabaha karşı ölü olarak ele geçirildi, diğerleri de bir an önce yakalanacak, bugün hepsinin hesabı görülecek. Bu topraklarda barınamayacak vatan hainleri, bölücüler, teröristler. Bazı silahlar ele geçirildi. Sanırım güvenlik güçlerimiz diğerlerini de ya canlı olarak ya da ölü olarak ele geçireceklerdir. Daha önce de bu konu ile ilgili değerlendirmelerimde 'teröristler barınamaz, güvenlik güçlerimiz bunları mutlaka etkisiz hale getirecektir' demiştim. Bugün bunun gerçekleşmekte olduğunu gördüğüm için memnunum. Hep birlikte geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğiz. Türkiye devleti, milleti ile kimse celalleşmesin. Türk devleti ve milletini hiçbir şekilde alt edemezsiniz.''

Teröristlerin eylemlerini Karadeniz Bölgesi'ne taşımak istediklerine yönelik iddiaların hatırlatması üzerine Şahin, ''(Biz bu bölgelerde de varız) demek, seçim öncesi buralara da gözdağı vermek için geldiklerini tahmin ediyorum. Ama buralarda tutunmaları mümkün değildir'' diye konuştu.

VALİ BEKTAŞ: OPERASYON DEVAM EDİYOR

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Kastamonu'daki polis otosuna silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği değerlendirilen 1 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini söyledi.
Bektaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede operasyonun devam ettiğini belirterek, ''Bilgiler çok net değil. Saldırıyı gerçekleştiren grupta olduğu değerlendirilen, grup üyelerinden birisi ölü olarak ele geçirildi. Operasyon devam ettiği için açık bilgileri daha sonra açıklayacağız'' dedi

Bu haber toplam 1616 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri