Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tiyatroda S. Erdoğan'a hakaret krizi yaşandı

10.04.2011 10:06
Ankara Devlet Tiyatroları'nda oyun sırasında Başbakan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a hakaret edildiği iddia edildi. Sümeyye Erdoğan, tiyatroyu terk etti.

Sümeyye Erdoğan, kendisine hakaret edildiği iddiasıyla tiyatroyu terk etti. Sümeyye Erdoğan’ın, oyuncuların müstehcenlik içeren hareketler (haka dansını andırır figürler) yaptığı gerekçesiyle tiyatroyu terk etmesi tansiyonu yükseltti. Devlet Tiyatroları kaynakları ise oyunda ‘bir takım istenmeyen şeylerin’ olduğunu doğrulayarak, konuyla ilgili inceleme başlatıldığını ifade ettiler.

Olayın, iddia edildiği şekilde gelişmediği belirtilirken, hakaret denilen hareketin, oyunun birinci perdesinin sonunda oyunculardan biriyle Sümeyye Erdoğan’ın göz göze gelmesi; oyuncunun bu sırada, ‘ne haber’ anlamıyla yapılan göz işareti olduğu kaydedildi. Olayın devamında oyunun metni gereği yapılan figürler olduğu ve metnin dışına çıkılmadığı da vurgulandı.

Polisler de terk etti

Oyuncuların izleyiciler arasında Başbakan Erdoğan’ın kızının bulunduğu bilgisine sahip olmadığını belirten Devlet Tiyatroları kaynakları şu açıklamada bulundular: “Bu oyun 4 yıldır oynanıyor. Bakanlar kurulu üyeleri, çeşitli siyasi parti temsilcileri ve üst düzey bürokratlardan oyunu izleyenler oldu ve memnuniyet ifade edildi. Şu ana kadar müstehcenlikle ilgili hiçbir şikayet de gelmedi.”

Olayın, Sümeyye Erdoğan’ın ve çevresindeki birkaç kişinin salonu terk etmesi, bunun üzerine de oyunu izlemek için toplu bilet aldıkları öğrenilen 150 kişilik polis grubunun da salonu terk etmesiyle devam ettiği belirtilirken, Başbakan Erdoğan’ın korumalarının tiyatroya gelerek yetkililerden bilgi aldığı öğrenildi.

Bu haber toplam 2320 defa okunmuştur
magazinden nefret ediyorum
öflüyor
Recep Tayyip ERDOGAN aşıgı olarak her zaman destekcisiyim ama bizene kızından haber gereksinimi duyulmaması lazım buna haber diyen ahlak magazin kültüründeki dedikoduyla karıştırmıştır zihniyetini ne yapıyorsa yapsın bizene kızından...
10 Nisan 2011 Pazar 13:01
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri