Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polis Sierra'nın katili Laz Ziya'nın peşinde!

15.02.2013 02:09
İstanbul’da ölü bulunan ABD’li turist Sarai Sierra’nın bir numaralı katil zanlısı olarak aranan Ziya T'nin ağabeyinden aldığı 100 TL ile başka bir isimle otobüs bileti alarak Karabük’ten ayrıldığı belirlendi.

 

Polis, İstanbul’da kayboluşunun 12’nci gününde Cankurtaran’daki sur kalıntıları içinde cesedi bulunan ABD’li turist Sarai Sierra’nın (33) katil zanlısı olduğu iddia edilen ‘Laz Ziya’ lakaplı kağıt toplayıcısı Z.T.’nin (46) peşine düştü. Karabük'ün Yenice ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenen Z.T.’nin cinayetin ardından İstanbul’dan ayrılarak memleketi Karabük’e geldiği tespit edildi. Bunun üzerine oluşturulan özel bir ekip Karabük’e gelerek, Z.T.’nin kardeşleri ve akrabaları ile görüştü. Zanlının Karabük’te bir iki gün kaldıktan sonra ağabeyinden 100 TL aldığı ve farklı bir isimle otobüs bileti alarak kentten ayrıldığı belirlendi. Bunun üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran polis ekipleri, Z.T.’nin nereye kaçtığını belirlemeye çalışıyor.
 
 
10 ŞÜPHELİ ARANIYOR
 
İstanbul’da öldürülen Sarai Sierra soruşturmasında 30 kişinin kan örnekleri alındı. Kan örneklerinin sonuçlarına ilişkin bilgi verilmezken, isminin Ziya T. olduğu öğrenilen kişinin de aralarında bulunduğu 10 şüphelinin Türkiye genelinde arandığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında şu ana kadar 30 kişinin ifadesine başvurulduğu ve bu kişilerin Sierra’yı görmediğini söylediği belirtildi.
 
OLAY YERİNDE KANLI TAŞ
 
Öte yandan, Sierra’nın battaniyeye sarılı halde bulunan cesedinin üstünün de tahtalarla kapatıldığı ortaya çıktı. İncelemeler sırasında cesedin yaklaşık 100 metre ilerisinde bulunan kanlı bir taş ise cinayetin surlarda işlendiği ve cesedin dehlize taşındığı şüphesini kuvvetlendirdi. Olay yerinde bulunan kanlı taş ve battaniye üzerindeki incelemelerin ise devam ettiği belirtildi. Sierra’nın tırnaklarında bulunan et parçaları da zanlıyla boğuşmaya girdiği şüphesini kuvvetlendirdi.
 
Cinayetle ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü belirtildi.
 
KAYNAK: İHA
 
 
 
 
Bu haber toplam 4808 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri