Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polise Gezi ikramiyesi!

28.06.2013 15:42
Taksim Gezi Parkı eylemlerinde aşırı güç kullandıkları için günlerce tartışmaların odak noktası olan polise verilecek ikramiye belli oldu.

Buna göre eylemlerde görev alan Çevik Kuvvet'e 24 maaş taltif ödülü verilecek. 5 Yıllık polisin maaş taltifi 45 TL'den hesaplanıyor. Maaşa en az 1080 TL eklenecek.

Habertürk'te yer alan habere göre  Emniyet Genel Müdürlüğü günlerce zor koşullarda görev yapan bu polislere ikramiye verme kararı aldı. Tüm Gezi eylemleri boyunca kesintisiz görev yapan polis birimlerinden Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne 24'er maaş ikramiye verilecek. İkramiyeler İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya illerinde Çevik Kuvvet şube müdürlüklerinde görev yapan polislerin hesaplarına yatırılacak.

Polislerin maaş sistemleri farklı olduğu için mesleğe yeni başlayan bir memurun çıplak maaşı yaklaşık 36 lira görünüyor. Buna göre 24 maaş ikramiye hakkı kazanan bir memur880 lira civarında para alacak.Taltif maaşı kıdeme göre 45 ile 200 TL arasında değişiyor. 5 yıllık polisin maaş taltifi 45 TL'den 15 yıllık polsin maaş taltifi ise 200 TL'den hespalanıyor.

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görev yapan polislerin büyük bölümü birkaç yıllık memur olduğu için ortalama bin lira ikramiye alacaklar. Aynı şubelerde görev yapan emniyet müdürlerinin hesaplarına ise 3 bin lira yatacak. Gezi Parkı ikramiyesi, bir polisin alabileceği en yüksek ikramiye. 24 maaş ikramiye, çok başarılı operasyonlara katılan ve görevlerinde başarılı olan polislere veriliyor.

Bu haber toplam 1936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri