Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polisten BDP'li Kışanak'a tokat gibi yanıt

26.11.2012 02:16
Dünya Kadına Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle Diyarbakır'da yürüyüşe katılan BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak'la polis arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Diyarbakır'da 25 Kasım "Kadınlara Şiddetle Mücadele Günü" nedeniyle aralarında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak’ın da bulunduğu yürüyüş, kadın polisler tarafından engellendi.

Dünya Kadına Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle bir grup BDP’li kadın Yenişehir ilçesi Urfakapı surlarının altında bir araya geldi. Kadınlar, davul ve elbane eşliğinde halaylar çekerken, polisler tarafından kadınların etrafları sarılarak yürüyüş yapmalarına izin verilmeyeceği söylendi. BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak da polis müdürleri ile görüşüp yürüyüş için izin almak istedi. Polislerle sözlü tartışma yaşayan Kışanak’a polis amiri “Yürüyüş yapamazsınız, çünkü 2911 sayılı bir yasa çıkartılmış ama siz yoktunuz galiba o gün” demesi üzerine Kışanak da, “Neden terörize ediyorsunuz” yanıtını verdi. Kışanak’ın yanıtı üzerine polis amiri ise, “PKK diye bir terörist grubumuz var. Siz yanlış biliyorsunuz. Biz onlar değiliz. Eli silahlı bir grubumuz var" ” şeklinde yanıt verdi.

Polislerden yürüyüş için izin alamayan Kışanak ve beraberindekiler yürüyüş yapmak isteyince bu kez kadın polisler önlerini kesti. Kışanak ve beraberindekilere kadın polisler “Lütfen yapmayın” diyerek yürüyüşü önlemeye çalıştı. Kadınların ısrarla yürümek istemesi üzerine kısa süreli arbede yaşandı. Arbedenin ardından izin alan kadınlar bir süre yürüdükten sonra sessiz bir şekilde dağıldı.

Kaynak: İHA 

Bu haber toplam 2650 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri