Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polonya'da feci trafik kazası

04.03.2012 13:20
Polonya'nın Szczekociny şehri yakınındaki Krakow kasabasında meydana gelen tren kazasında 15 kişinin öldüğü, toplam 54 yaralı arasındaki 30 kişinin de ağır yaralı olarak hayati tehlikelerinin sürdüğü bildirildi.Tren kazasını son yıllarda...

ATİLA ALTUNTAS/HABERNAME

Polonya'nın Szczekociny şehri yakınındaki Krakow kasabasında meydana gelen tren kazasında 15 kişinin öldüğü, toplam 54 yaralı arasındaki 30 kişinin de ağır yaralı olarak hayati tehlikelerinin sürdüğü bildirildi.Tren kazasını son yıllarda Polonya’da meydana gelen en büyük trajedi diye değerlendiren Polonya Ulaştırma Bakanı Slawomir Nowak Polonya’da yayın yapan TVN24 yaptığı açıklamada şu ana kadar 15 kişinin öldüğü ve yaralılar arasında 30 kişinin de ciddi şekilde hayati tehlikelerinin bulunduğunu belirtti.

Polonya Başbakanı Donald Tusk ve Ulaştırma Bakanı Slawomir Nowak kaza yerinde inceleme yaptı. Donald Tusk, kazanın son yıllarda Polonya'da meydana gelen en acı olay olduğuna dikkat çekti. Kazanın neye sebep olduğunu söylemek için ise çok erken olduğunu ifade etti.

Yaklaşık 200 kişilik kurtarma ekibinin de olay yerinde dün gece yerel saatle 21: 30’dan itibaren yoğun bir şekilde çalıştıkları ve arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığı açıklandı.

Yolculardan çoğunun da yabancı uyruklu olduğu be Ukrayna, İspanya ve Fransa gibi ülkelerden oldukları, ancak ne ölenler ne de ağır yaralılar arasında yabancı olmadığı aktarıldı.

Dün gece Przemysl’tan Varşova’ya gitmekte olan bir trenle yanlış yola giren Varşova’dan Krakow’a gitmekte olan bir tren, ülkenin güneyindeki Szczekociny kentinde kafa kafaya çarpışmışlardı. İki trende toplam 350 yolcu bulunuyordu.

Öte yandan kazanın olduğu Szczekociny’deki raylarda bir süre önce tadilat yapıldığı ifade edildi.
 

Bu haber toplam 3082 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri