Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Prof. Dr. Mevlüt Güngör, Hakk'a yürüdü!

23.01.2013 21:48
İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakultesi Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mevlüt Güngör, Hakk'ın rahmetine kavuştu.

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakultesi  Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mevlüt GÜNGÖR, 15 gündür tedavi gördüğü Bezm-i Âlem Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Güngör'ün naaşı 24 Ocak 2013 (yarın) Perşembe günü saat 11.00'de Fakülte bahçesinde yapılacak merasimin ardından Fatih Camiine kaldırılacak, öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Silivrikapı Mezarlığına defnedilecektir.

Prof. Dr. Mevlüt GÜNGÖR kimdir?

İstanbul İmam Hatip Okulu'dan 1970 yılında mezun oldu. 1974 yılında Bağdat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İlahiyat Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra lisansüstü eğitim için Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne kaydoldu. Prof.Dr. Süleyman Ateş'e asistan oldu. 1981 Yılında aynı üniversitede doktor oldu. 1984'de Suudi Arabistan İmam Muhammed b.Suud Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Yardımcı Doçent oldu. Bir yıl sonra 1985 yılında aynı ünvanla Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne atandı. 1988 yılında doçent, 1996 yılında ise Profesör oldu. 1999-2002 yılları arası bu fakültede Tefsir Anabilim Dalı başkanlığını yürüttü. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı profesörü olarak atandı ve bu anabilim dalının başkanlığı görevine getirildi.  Prof.Dr. Mevlüt Güngör'ün Uluslar arası ve ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve tam metni ya da özeti yayınlanan konferans, panel konuşması ve makaleleri, uluslarası ve ulusal bilimsel ansiklopedilerde madde yazarlığı, yurt içi hakemli ve hakemli olmayan dergilerde madde yazarlığı, kitap tercümeleri bulunmaktadır. Ayrıca pek çok Yüksek lisans ve doktora düzeyinde kabul edilmiş tezlerde danışman olmuştur.

Prof. Dr. Mevlüt GÜNGÖR, 15 gündür tedavi gördüğü Bezm-i Âlem Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Hakk'ın rahmetine kavuştu.

 

Kaynak: Haber7 

Bu haber toplam 6866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri