Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Putin emir verdi Rus ordusu alarma geçti

27.02.2014 00:45
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı ve Merkez Askeri Birliklerin test amaçlı acil operasyona hazır olmaları emrini verdi.

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin,Ukrayna sınır hattını kapsayan ordu birliklerinin hazırlık seviyesinin test edilmesi için acil bir tatbikat emri verdi.

Putin’in TSİ 12.00'da askeri birliklere verdiği ani alarm emrini basına duyuran isim Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu oldu.

Şoygu, “Rusya Devlet Başkanı ve ordularımızın başkomutanı Vladimir Putinbatı ve merkez askeri bölgelerinde silahlı kuvvetlerin hazırlık durumunu kontrol için alarm emri verdi. Denetim sırasında hava indirme birlikleri, hava ve uzay savunma sistemleriyle ordu hava ulaştırma birimlerinin hazırlık seviyeleri ölçülmüş olacak” dedi.

Yine Savunma Bakanı Şoygu'nun açıklamasına göre, ordu denetimi 3 Mart’a kadar sürecek.

Rusya'da son 20 yılın ilk geniş çaplı askeri denetimleri geçen sene Putin'in orduda bazı eksikler görmesiyle başlamıştı.

GEÇEN YIL 6 KEZ EMİR VERMİŞTİ 

Sergey Şoygu'nun Savunma Bakanlığı görevine atanamasının ardından, Rus ordusunun savaşa hazır olma durumunun, objektif şekilde tespit edilmesi ve mevcut sorunlar için çözüm yolları belirlenmesi adına hayata geçen bu uygulamaya bu sene de devam edilme kararı alınmıştı.

Putin geçen yıl, orduya 6 kez ani savaş hazırlığı denetimi emri vermişti.

Bu haber toplam 1740 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri