Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya Devlet Başkanı Putin İstanbul'da

03.12.2012 14:51
Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin Başbakan Erdoğan ile görüşmek üzere İstanbul'a geldi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Türkiye'ye yapacağı resmi ziyaret için İstanbul'a geldi. Putin'i Atatürk Havalimanı'nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş karşıladı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, karşılamanın ardından kendisine tahsis edilen araçla, Başbakan Erdoğan ile görüşmek üzere Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'ne doğru hareket etti.

GÜVENLİK EN ÜST SEVİYEDE!

Eğitimli köpeklerle yapılan aramalarda basın ve diğer kurumların araçları didik didik arandı.

Sabah erken saatlerden itibaren Devlet Konukevi'nun bulunduğu alanda hazırlıklar başladı. Putin'in Türkiye'ye gelişini görüntülemek için bekleyen gazetecilerin Konukevi'ne girişine izin verilmedi. Cumhurbaşkanlığı Bomba İmha Ekibi görevlileri de Konukevi etrafında kapsamlı bir araştırma yaptı. Eğitimli dedektör köpek 'Ateş' de bu aramalara katıldı. Ateş, aldığı komutlara harfiyen uyarak hem basın araçlarını, hem de çevredeki yeşil alanları karış karış aradı.

Araçların motor bölümlerinin içi bile Ateş isimli köpek tarafından arandı. Konukevinin önündeki göndere de Türk Bayrağı ile birlikte Rusya bayrağı çekildi. 
Bu haber toplam 3898 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri