Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Putin'den Türkiye ile ilgili yeni yalanlar

01.12.2015 01:30
Paris'te düzenlenen İklim Değişikliği Zirvesi sonrasında konuşan Vladimir Putin, Türk hava sahasını ihlal ettiği için düşürülen Rus jetiyle ilgili skandal iddialarda bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Paris’ten ayrılmadan önce Türkiye ve vurulan uçak hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Putin şöyle konuştu: “Elimizde yeni kanıtlar var. Mesele, Suriye’deki Türkmen halkını savunmak değil. Türkmenler işin bahanesi. Uçağımızı bir daha emin oluyoruz ki Suriye’den İŞİD petrol kervanlarını rahatça Türkiye’ye girişini sağlamak için vurdular. Son günlerde 'emri Erdoğan vermemiş' diyorlar. Bizim için bunun artık hiçbir önemi kalmadı." açıklamasını yaptı.

TÜRKİYE’DEN YARDIM GÖRMEDİK

Moskova’nın terör konusunda Türkiye ile uzun zamandan beri problemleri bulunduğunu da dile getiren Putin, sözlerin şöyle sürdürdü; 'Rusya’da ve özellikle Kafkaslar bölgesinde bizimle savaşan teröristler çoğu zaman Türkiye’de peydahlanıyor. Burada Türkiye yönetimi himayesi altında bir süre saklandıktan sonra tekrar Rusya topraklarında belirerek terör eylemleri düzenliyor. Biz Türkiye yönetimiyle defalarca bu konuyu gündeme getirdik. Ama şimdiye kadar maalesef bu konuda da Türkiye’den yardım ve anlayış görmedik.' şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1158 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri