Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PYD Tellabyad'ı kuşatma altına aldı

21.07.2013 17:05
Suriye'nin Rakka kentine bağlı Telabyad ilçesinde, El Nusra cephesi ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasında çatışma çıktı.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan Suriye'nin Rakka kentine bağlı Telabyad İlçesi'nde, El Nusra cephesi ile PKK'nın bu ülkedeki kolu PYD güçleri arasında çatışma çıktı.

Silah sesleri tedirginliğe yol açarken çatışmalarda yaralanan 15 Suriyeli, Akçakale'ye getirildi.

Suriye'nin Rakka kentine bağlı Telabyad İlçesi'nde, geçen eylül ayında başlayan çatışmalarda ilçenin yönetimi Özgür Suriye Ordusu'na mensup muhalifler tarafından ele geçirildi. Yaklaşık 9 aylık sessizliğin ardından gece saatlerinde ilçede bulunan El Nusra cephesine bağlı kişiler ile Aynel Arap İlçesi'nden gelen PYD güçleri arasında çatışma çıktı. İlçenin kontrolünü ele geçirmek için Telabyad'a gelen PYD güçleri ile El Nusra cephesi arasındaki çatışma sınır komşusu Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde tedirginliğe yol açtı.

Silah seslerinin ilçede net bir şekilde duyulduğu çatışmalarda yaralanan 15 kişi, yakınları tarafından sınırdan geçirilerek Akçakale Devlet Hastanesi'ne getirildi. Acil serviste tedavisine başlanılan yaralılardan, hayati tehlikesi bulunanlar çevre illere sevk edildi. Güvenlik güçleri, çatışmaların ardından sınır hattında önlemlerini arttırdı. Öte yandan Telabyad'da başlayan çatışmalarda çok sayıda kişinin öldüğü iddia edilirken, El Nusra cephesine bağlı bir komutanın PYD güçleri tarafından kaçırıldığı öne sürüldü.

PYD, TELABYAD'I KUŞATMA ALTINA ALDI

Suriye'nin Rakka kentine bağlı Telabyad ilçesinde, El Nusra cephesi ilePKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasında çatışma çıktı.Gece boyunca devam eden silah sesleri ilçede tedirginliğe yol açtı.

Bu haber toplam 1322 defa okunmuştur
yazık oluyor ortadoğuya ve
fatih
Müslümanalra.
22 Temmuz 2013 Pazartesi 01:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri