Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PYD'ye bir darbe daha

23.02.2016 00:39
Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez ilçesinin batısında yer alan ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) kontrolünde olan Marin köyüne saldırı başlatan terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'ye mensup teröristler, muhalifler tarafından püskürtüldü.

Halep kentine bağlı Azez ilçesinin batısında yer alan ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) kontrolünde bulunan Marin köyüne saldırı başlatan terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD güçleri, muhalifler tarafından yoğun çatışmaların ardından püskürtüldü.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Rusya, 10 günden fazla bir süredir PYD'li teröristlerin Halep'in kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesine doğru ilerleyişini sürdürmesi için havadan sağladığı desteğini sürdürürken, bu akşam da PYD'li teröristler muhaliflerin kontrolündeki son sınır köyü olan Marin'e saldırı başlattı.

ÖSO'ya bağlı Cephetül Şamiye'ye bağlı çok sayıda askerin Azez ilçesinden takviye olarak gittiği Marin köyünde, iki grup arasında yaşanan şiddetli çatışmaların ardından PYD'li teröristler püskürtüldü. Köyü kuşatan ve sivil halktan köyü terk etmelerini isteyen terör örgütü PYD'nin, ÖSO güçlerinin kararlı direnişi karşısında köyden 2 kilometre uzağa çekilmek zorunda kaldıkları bildirildi.

MARİN ALINIRSA AZEZ'İN DÜŞMESİ KOLAYLAŞIR

ÖSO'ya bağlı Cephetül Şamiye bünyesindeki birliklerin köyü teslim etmemek için yoğun şekilde çatışarak PYD'li teröristleri püskürttükleri belirtilirken; Azez'e 2 kilometre, Kilis Öncüpınar Gümrük Kapısı'na da 6-7 kilometre mesafedeki Marin'nin PYD'nin eline geçmesi halinde Azez'in muhaliflerin elinden alınmasının kolaylaşacağı ifade ediliyor.

Bu haber toplam 1852 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri