Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Radikal Çalışanları e-Postayla İşten Atıldı

24.12.2013 16:20
Aydın Doğan'ın sahibi olduğu Radikal Gazetesi'nde toplu işten çıkarma yaşandı.

Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek'in Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilciliğine getirildiği Radikal Gazetesi Ankara Bürosu'nda Haber Müdürü Ömer Şahin dışında tüm çalışanlar işten çıkarıldı.

Radikal Gazetesi İstihbarat Şefi Yurdagül Şimşek, parlamento muhabirleri Rıfat Başaran, Tarık Işık, Yüksek Yargı-Adliye Muhabiri Mesut Hasan Benli, genç gazeteciler Mehmet Bilber ile Miray Çimen, e-posta adreslerine gelen bir mesajın ardından işlerinden çıkarıldılar. Radikal Gazetesi Ankara Bürosu'nda görev yapan ekonomi muhabirleri Neşe Karanfil ile Hacer Boyacıoğlu Hürriyet Gazetesi kadrosunda oldukları için kaldılar.

EYÜP CAN BİR GAZETEYİ DAHA BATIRDI

Bir zamanların ekonomi gazetesi Referans'ın tepe ismi olan Eyüp Can, gazeteyi batıran isim olmuştu. Şimdi de Radikal'i batıran Eyüp Can, internet işine giriyor.

YAYINA İNTERNET ÜZERİNDEN DEVAM EDİLECEK

2'si telifli çalışan toplam 7 kişinin işine son verilirken, çalışanlara işten çıkarıldıkları e-posta yoluyla bildirildi. İstanbul'da da işten çıkarmalar olduğu öğrenildi.

Radikal'in kapatılmayacağı, internet üzerinden ve yayın grubunun havuzundan haberlerle yayınına devam edeceği ifade ediliyor. İstanbul merkezde de kadrolarda tenkisata gidileceği ama henüz kimlerin kalacağının belli olmadığı söyleniyor.

EYÜP CAN KAPANMA İDDİALARINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Eyüp Can, Radikal'in kapanacağı iddialarına Twitter hesabından sert tepki göstermişti. Can, medyayı eleştirdiği Tweet'inde kesin bir dille 'Radikal kapanmıyor' demişti.

İşte Eyüp Can'ın o tweet'i;

ACUN ILICALI'YI ELEŞTİRMİŞLERDİ

Radikal Gazetesi, Tv8'i satın aldıktan sonra, yoluna kendi ekibiyle devam edeceğini söyleyerek kanalın tüm çalışanlarının işine son vermişti. Bu duruma tepki gösterenler arasında Radikal Gazetesi de vardı.

habervaktim

Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri