Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Radikal'den kaçmadı: İftar akşam namazına denk geldi!

29.07.2013 13:40
Laik Türk medyasının geleneksel 'Bu yıl da Hac kurbana denk geldi' haberlerinin son örneğine Radikal gazetesi imza attı. İşte Radikal'ın 'İftar akşam namazına denk geldi' soslu o haberi...
Gökan ŞAHİN - ROTAHABER / ÖZEL - Türkiye'deki laik kesimin İslami kavramlardan ne kadar uzak olduğunu anlatan bir klişedir  "Hac bu sene de Kurban'a denk geldi" haberi.Bu bir şehir efsanesi değil yıllar önce bir gazetenin attığı başlıktı.
 
Artık laik kesim akıllandı İslami kavramları öğrendi, bir daha böyle bir komediye imza atmazlar diyorduk ki bu haberin bir benzeri Radikal gazetesinde yayınlandı. 
 
Nazan Özcan imzasıyla yayınlanan haberde İslami Reina diye adlandırılan Hugga'da keşfe çıkılmış. Amaç Hugga'ya giden insanların namazı umursamayacaklarını göstermek. Bu yüzden de kendi tabirleriyle 'Sinsice kadınlar mescidine sızmış' Nazan Özcan. Mescide sızmış ve bingo... Mescidde kimsecikler yokmuş. 
 
Özcan haberinde özellikle de belirtmiş mescide sızma operasyonunu iftar öncesinde gerçekleştirdiğini. Yani Nazan Özcan'ın hesaplarına göre oruç tutan insanların akşam ezanı okunurken iftar masasında oruç açmak yerine namaz kılıyor olmaları gerekiyor. Yani tam 'Bu sene de iftar akşam namazına denk geldi' durumu.
 
Radikal gazetesinin dünkü bu haberi laik kesimin İslam dinindeki kavramlara hala ne kadar yabancı olduğunu ortaya koyarken, dindar kesime saldırırken de nasıl komik duruma düştüklerinin son örneğini oluşturdu.KAYNAK: ROTAHABER
 
İşte Radikal'in o haberi... 

Bu haber toplam 5220 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri