Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Radikal’e Yorumcu Dersi

11.11.2013 09:36
Karma öğrenci evlerini savunan Radikal’in, dilinden düşürmediği “özgürlük sınırlandırılamaz” tezini hem de kendi okuru öyle güzel çürüttü ki…

Radikal gazetesinin internet sitesinde yayınlanan “karma ev” haberine yapılan bir yorum hayli dikkat çekti.

“berket” rumuzlu okur, “özgürlük sınırlandırılamaz” tezinin saçmalığını ortaya koyarken, dünyanın gelişmiş ülkelerinden çarpıcı örnekler verdi. Okur, dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde  birlikte yaşayanların durumlarını polise bildirmek zorunda olduğunu hatırlatarak, “Ara sıra polis gelir yoklar, hatta bildirdiğin adreste yaşamamak ya da bildirmediğin adreste yaşamak da suçtur, adres değişikliğinde belli süre içerisinde yeni adresi bildirmek zorundasın, yoksa ceza” diye yazdı.

Gazete nasıl buyurduysa öyle yorum yapmayın” başlıklı yorum aynen şöyle:

“Sayın özgürlük düşkünü yoldaşlar! Gazetelerin gazına gelmeyin. Hukuk denilen şeyden zerre anlayanlar ‘özgürlük sınırlandırılamaz’ demenin saçma olduğunu bilir. Dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde birlikte yaşayanlar durumlarını polise bildirmek zorundadır, hele Almanya bunu en sıkı olduğu yerlerden biridir.

Ara sıra polis gelir yoklar, hatta bildirdiğin adreste yaşamamak ya da bildirmediğin adreste yaşamak da suçtur, adres değişikliğinde belli süre içerisinde yeni adresi bildirmek zorundasın, yoksa ceza.

Ayrıca isteyen istediği sayıda ve cinste kişiyle yaşayabilir sanıyorsanız, onda da yanılıyorsunuz. Konutun yeri, konumu, kapasitesi dikkate alınarak yaşayabilecekler tespit edilir, aykırı bir durumda misafir bile kabul edilemez.

Dahası eğer bu özgür dünyanın devlet denilen şeysi eğer yaşaması için uygun olmadığına karar vermişse gelip çocuğunuzu da elinizden alır, götürür başkasının yanına verir.

Bunun yüzlerce örneği vardır, çoğunlukla da aileler çocuklarını geri alabilmek için mahkemelerde sürünürler.

Yani reklamlardaki özgür kız gibi canınızın istediği yere girip istediğinizi yapamıyorsunuz, özgürlük öyle bişi değil, sizi fena yemişler. Verstanten Sie?”

Bu haber toplam 1604 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri