Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ünlü Sanatçının Oğlunun Sır Ölümü

21.11.2011 09:42
Rahmi Saltuk’un 21 yaşındaki oğlu Baran Saltuk dün pencereden düşerek öldü.

Ünlü halk ozanı Rahmi Saltuk’un 21 yaşındaki oğlu Baran Saltuk, Şişli’de yaşadığı 5. kattaki evin penceresinden düşerek hayatını kaybetti.

Polisin olayla ilgili araştırması devam ederken ailenin yaptığı basın açıklamasında Baran Saltuk’un ailesi ya da arkadaşlarıyla intiharına sebep olabilecek bir sorunu olmadığı, odasının penceresinden düşerek hayatını kaybettiği açıklandı.

Saltuk dün sabah saatlerinde, 19 Mayıs Mahallesi, Gazi Berkay Sokak, 6 numarada bulunan 5 katlı binanın önünde ağır yaralı olarak bulundu.

Olay yerine gelen polisin yaptığı ilk incelemede Saltuk ailesinin oturduğu 5. kattaki evin penceresinin açık olduğu görüldü. Bir süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri Saltuk’un hayatını kaybettiğini belirledi.

Polis, sokağa güvenlik şeridi çekerek, inceleme başlattı. Polis ölen gençle ilgili ayrıntılı bilgi almaya çalışırken, olay yerine gelen yakınları da sinir krizleri geçirdi.

Eve sabah saatlerinde geldiği belirtilen Baran Saltuk’un alkollü olup olmadığı da araştırılıyor. Baba Rahmi Saltuk, Baran Saltuk’un ölümüyle ilgili olarak bir açıklama yapmazken, ailesi adına yapılan basın açıklamasında şöyle denildi:

“21 yaşındaki Baran, Ziya Kalkavan Anadolu Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi, Güverte bölümünden bu sene mezun olmuştu. İş görüşmeleri yapıyordu. Ailesiyle beraber yaşadığı evin 5. kat penceresinden dengesini kaybederek düşmesi sonucu vefat etti. Cenazesi yarın öğle saatlerinde Okmeydanı Cemevi’nde yapılacak törenin ardından kaldırılacak. Ailesiyle ya da arkadaşlarıyla herhangi bir problemi, sıkıntısı yoktu. Yakında işe girip hayata atılacaktı. Polis raporunda da intihar olduğuna dair bir ibare yoktur. Acımız, üzüntümüz büyüktür.”

Bu haber toplam 6232 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri