Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Efsane isim MHP'den ihraç edildi

24.01.2011 16:54
MHP İl Disiplin Kurulu'nca verilen kararda...

Ramiz Ongun, MHP'den ihraç edildi. Kararı değerlendiren Ongun, MHP'nin referandumun intikamını aldığını savunarak, "Verilen talimat doğrultusunda 4-5 ay önce başlatılan operasyon Ankara İl Disiplin Kurulu tarafından neticelendirildi" dedi.

MHP İl Disiplin Kurulu'nca verilen kararda, Ongun'un yetki verilmediği halde basına beyanda bulunduğu, parti içinde demokratik ve medeni ölçüler içinde halledilmesi gereken meseleleri kamuoyu ile paylaştığı belirtildi. Ongun'un parti yöneticilerini kamuoyu önünde açıkça suçlayarak tartışma ve polemik konusu yaptığı belirtilen kararda, şu ifadelere yer verildi:

"Partimizin birlik ve beraberliğini ciddi bir şekilde bozmak amacıyla Genel Başkana ve parti organlarına karşı ağır disiplinsizlik suçu işlediği ve manevi şahsiyetlerini rencide ettiği patimiz faaliyetlerini önemli bir şekilde aksattığı gelişmesine engel olduğu ve başka kişileri de bu yönde ikna ve teşvik ettiği, üyelikten kaynaklanan haklarını kötüye kullanmak suretiyle kasten MHPye zarar verdiği anlaşılmış olmakla beraber parti tüzüğüne aykırı hareket ettiği kanat ve sonucu varılmıştır."

Kararı değerlendiren Ongun, MHP'nin referandumun intikamını aldığını savundu. Ongun, açıklamasında "Verilen talimat doğrultusunda 4-5 ay önce başlatılan operasyon Ankara İl Disiplin Kurulu tarafından neticelendirildi. Yapılan itiraza cevapsız kalındı. MHP Genel Merkezinin organize ettiği Ongun hakkında yapılan spekülasyonlar kampanyası bu ihraç operasyonunu gizlemeye yönelik bir entrika olarak kaldı. Bu davranış Ülkücü camiada "MHP'den gitme ama MHP'ye de gelme" anlayışı var şeklinde değerlendirildi" dedi.
 

Bu haber toplam 1660 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri