Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Saldırı Güneydoğlu seçmene mesajdır

04.05.2011 21:23
Başbakan Erdoğan'ın koruma ekibine yönelik silahlı saldırıyla ilgili DSP eski Milletvekili Recai Birgün'den ilginç bir değerlendirme geldi.

Başbakan Erdoğan'ın Kastamonu mitingi dönüşünde koruma ekibine yönelik saldırıyı değerlendiren eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in koruması Recai Birgün'den çok farklı açıklamalar geldi. Recai Birgün saldırıda önce bomba atıldığını daha sonra silah kullanıldığını savunurken saldırının 12 Haziran seçimlerinde Güneydoğu'daki oyları etkilemeye yönelik olduğunu iddia etti.

Recai Birgün, saldırın yerinin özellikle seçildiğini ve saldırının ses getirme amacına yönelik olduğunu belirterek TİKKO ya da DHKP-C'ye bağlı bazı güçlerin terör örgütüne yataklık ettiğini ve bu saldırı planının ona göre yapıldığını söyledi.

Recai Birgün, Meclis'te bulunan bir partinin teröre  karşı cephe almadığı sürece bu tür eylemlerin devam edeceğini belirtirken eylemin Güneydoğu halkının normal şartlarda seçim sandığına gitmesini engellemek ve kendi istedikleri şekilde oy kullanmalarını sağlamak amacını taşıdığını söyledi.

Bu haber toplam 2004 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri