Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RECAİ KUTAN'A İSTİFA ÇAĞRISI!

13.12.2012 00:12
Genç Saadet Partililer, Recai Kutan'a bayrak açtılar.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan 112 eserin açılışını yaptığı törene katılan eski Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan'a genç milli görüşçülerden istifa çağrısı geldi.
 
Ak Parti hükümeti tarafından yapılan bir baraja Recai Kutan'ın isminin verilmesini normal karşıladıklarını ama Kutan'ın törene katılımını "siyasi bir ilkesizlik" olarak yorumlayan genç saadetliler; " sırf bir baraja ismi verildi diye Ak Parti'nin şov gösterisi yaptığı bir törene katılmak ve şov'a alet olmak siyasi bir ilkesizlik olmakla birlikte Milli Görüş ruhuna aykırıdır." ifadeleri kullanıldı.
 
Sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden yapılan yorumlarda, " Artık recai bey, ESAM başkanlığından istifa etmelidir. Ya gerçek bir Milli Görüşçü gibi davranacaksınız ya da istifa edip icraatlarını beğendiğiniz siyasi partiye gideceksiniz!" denilerek Recai Kutan'ın Milli Görüş kuruluşu olan Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Genel Başkanlığından istifası istendi.
 
Ayrıca yorumlarda Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'a da çağrıda bulunularak ;" Sayın Kamalak başkanımız artık bu ihanetler karşısında elini masaya vurmalı ve otoriteyi sağlamalıdır.Recai Kutan gibi hoca'nın arkasında davaya ihanet edenleri tarih affetmeyecektir. Hocamızın davası sahip değildir. Hepimiz birer erbakanız." yorumları yapıldı.
Bu haber toplam 7628 defa okunmuştur
Ben varım
Ecz.İhsan
Ben çağırıyorum istifaya Oğuzhan Asiltürk'ü, Şevket Kazan'ı ve Recai Kutan'ı...( yaşım 34 ve en yaşlılarındanım)...Biz genç Milli Görüşçüler D-60 ve D-160'ı kuracağız nasipse, karşı duranlar kenara.. lütfen yola yük olmasın bu şahıslar...
16 Aralık 2012 Pazar 23:39
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
En Gencimiz Recai abi !
Hacioglu Muhtesem
kimmis bu genc saadet partililer yahu ? SP de en gencimiz Recai abi, oda kendi kendini istifaya cagiracak degil herhalde.La havle vela...
15 Aralık 2012 Cumartesi 01:19
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri