Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

22 ilde 30 hastane yapılacak

14.04.2011 09:01
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hükümet olarak sağlık alanında yeni adımlar atmaya devam ettiklerini belirtti. Bakan Akdağ, "TOKİ ile birlikte projeler başlattık. 22 ilde 30 kampus hastane geliyor. Bu hastanelerde hasta odaları beş yıldızlı otel konforunda ola

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti hükümeti döneminde Türkiye'de sağlık alanında önemli adımlar atıldığını ve yatırımlar yapıldığını söyledi. Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilciliği'ni ziyaret eden Bakan Akdağ, iktidara geldikleri 2003 yılından buyana gerçekleştirilen çalışmaları anlattı. Bakan Akdağ, hükümet olarak sağlık alanında 8 yılda yaptıkları çalışmalardan sonra Türkiye'de, vatandaşının sağlık konusunda boynunu bükmediği bir ülke haline geldiğini dile getirdi.

22 İLDE 30 HASTANE

Bakan Akdağ, Sağlık Bakanlığı olarak kampüs hastanelerine önem verdiklerini belirterek, "TOKİ ile birlikte başlattığımız projeler var. 22 ilde 30 kampus hastane yapılacak. Bu hastanelere ulaşımı kolay. Pırıl pırıl yeşil alan oluşacak. Odalar beş yıldızlı otel konforunda olacak. Daha fazla ücret ödenen, özel oda kavramını kaldırdık. Her hasta ve her oda özel olmalıdır" şeklinde konuştu.

DÜNYADA BİR İLK

Bakan Akdağ, "Hastanelerin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesi, aile hekimliğine geçiş büyük bir proje. İlaçlarımızı eczanelerden gidip hepimizin rahatça alabilmesi, hava ambulansı, evde sağlık bakımı, gibi son 8 yılda önemli flash projeleri hayata soktuk. Şimdi merkezi randevu sistemini hayata geçirdik. Bu da çok büyük bir flash bir proje. Hepsi önemli hizmetler" dedi. Sağlıkta 'önemli bir adım' olarak nitelendirdiği Merkezi randevu sisteminin bugün itibariyle 40 ilde başladığına dikkat çeken Bakan Akdağ, "Şu anda 600 operatör hizmet veriyor. Rakamı bir kaç aya kadar 1000 operatöre, yıl sonuna kadar 2 bin, önümüzdeki sene ise 4-5 bin operatöre çıkacağız. Tabi bunun arkasında büyük bir mutfak çalışması var. Dünyada bu kadar çok hastane grubu olan bir kuruluşun yürüttüğü ilk çalışma bu" dedi.

Bakan Akdağ "Sağlık hükümetimizin en çok önem verdiği alanlardan biri oldu. Sağlıkta vatandaşın hizmet almasını kolaylaştırdık. Bunun göstergeleri var. 2003 yılında sağlık hizmetlerinin memnuniyeti o zamanki istatisliklere göre yüzde 39 iken 2010'da bu oran yüzde 73' e çıktı. Bunu elbette yeterli bulmuyoruz. Büyük dönüşümün yüzde 75'ini aşağı yukarı tamamladık" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 2070 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri