Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğandan 'Dikkatli konuşun!' uyarısı!

15.08.2012 09:29
Başbakan Erdoğan, MKYK'da iki partiliye, yaptıkları açıklamalarda "Dikkatli konuşun" uyarısında bulundu. İşte Erdoğan'ın uyardığı iki isim.

Hüseyin Çelik ile Şamil Tayyar'ın sözlerinin tartışıldığı AK Parti MKYK'da Erdoğan, dikkatli konuşulması uyarısında bulundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, "Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis toplanmaz", Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın "PKK CHP'li Aygün'ü misafir etmiş. Muhabbetiniz bol olsun, olsun da millet bu numarayı yemez" sözleri AK Parti MKYK'da tartışıldı. Erdoğan, kurmaylarını yaptıkları açıklamalarda dikkatli olmaları konusunda uyardı.

ÇELİK: SÖZLERİM CIMBIZLANDI

Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan MKYK'da Çelik, sözlerinin cımbızlandığını, çarpıtılarak yansıtıldığını belirtti. Erdoğan, partiye yeni katılımlar da olacağını hatırlatarak, kurmaylarını "Bu katılımlar ve önemli konular ile ilgili yapılan açıklamalarda dikkatli olun. Milletvekilleri grup yönetimi ile temasa geçsin" dedi. Erdoğan'ın bu uyarısından sonra Tayyar ile parti yönetiminin konuşacağı ve "Açıklamaların konusunda dikkatli ol. Partiyi sıkıntıya sokacak açıklamalar yapma" uyarısında bulunulacağı öğrenildi. Çelik ile Erdoğan'ın görüşeceği bildirildi. Toplantının önemli gündem maddelerini partiye katılımlar oluşturdu. BBP ile birleşme için "BBP'de bu konuda iki farklı görüş var. Bir grup katılımdan yana diğer grup karşı çıkıyor" değerlendirmesi yapıldı. Yaşanan bu sıkıntı nedeniyle BBP ile birleşme şimdilik rafa kalktı. SP'ye yapılan çağrıya da "AK Parti gelsin SP'ye katılsın" yanıtı geldiği hatırlatıldı. Toplantıda, Hasan Subaşı gibi isimlerin partiye katılması konusu da ele alındı.

Bu haber toplam 3026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri