Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

REKTÖR MOLLAMAHMUTOĞLU VE ÜNİVESİTE PERSONELİ AYDER’DE ‘ZİRVE’ YAPTI

30.05.2012 22:09
Bayburt Üniversitesinde görevli öğretim üyeleri ve idari personel, Rektör Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu’nun davetiyle Ayder Yaylası’na gezi düzenledi.

Ailelerin de katıldığı ve iki gün süren gezide, Rektör Mollamahmutoğlu ve üniversite personeli de bol bol istişare yapma fırsatı buldu. 1400 metre yükseklikte çam ormanlarının arasında ‘mini zirve’ gerçekleştiren ekip, üniversitenin kurulduğu tarihten bugüne kadar geçen dört yılın genel bir muhasebesini yaparak, gelecek dört yıllık dönemde gerçekleştirilecek projeler ve faaliyetleri de masaya yatırdı.
Yoğun geçen bir dönemin ardından iş stresinden uzaklaşarak kendilerini çam ormanlarının ve çimenlerin yeşiline bırakan üniversite personeli ve Rektör Mollamahmutoğlu, yağmur altında saatlerce yürüyerek gelecek dönem için oksijen ve enerji depoladı.
Geceyi Ayder Yaylası’nda otelde geçiren kafile, guzine ateşinde demlenen çaylarını Prof. Dr. Fahri Uluç Özbayoğlu’nun gitar resitali eşliğinde yudumlarken, bayanlar da Yrd. Doç. Dr. Ayşe Mollamahmutoğlu ile birlikte yeni dönemde bayanların üniversite etkinliklerinde daha aktif rol almasına yönelik projelerini paylaştı.
Ertesi gün kahvaltının ardından Rektör Mollamahmutoğlu ile birlikte yağmur altında 2100 metreye zirve yapan kafile, burada köy kadınları tarafından kurulan çadırda guzine ekmeğiyle kuymak yedikten sonra bol bol horon oynadı.
Gezi, Trabzon şehir turunun ardından Bayburt’ta sona erdi.

img_8605[1].jpg
 

Kaynak:
Bu haber toplam 7128 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri