Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

REKTÖR MOLLAMAHMUTOĞLU’NDAN DEPREM RAPORU…

18.11.2011 19:33
Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu, Van’da deprem nedeniyle hasar gören binalarda yaptığı incelemenin ardından gözlemlerini ve durumla ilgili tespitlerini içeren kapsamlı bir rapor hazırladı.

Van’da 23 Ekim tarihinde meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde zarar görenleri ziyaret etmek ve Bayburt Üniversitesi tarafından başlatılan “Sosyal Dayanışma ve Dönüşüm Projesi” kapsamında üniversite-halk işbirliğinde temin edilen yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla akademisyen ve öğrencilerle birlikte bölgeye giden Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu, hasarlı binalarda yaptığı incelemenin ardından, gözlemlerini ve durumla ilgili tespitlerini kapsamlı bir rapor haline getirdi. Üniversitenin yardım kafilesinde bulunan inşaat mühendisliği öğrencilerine depreme dayanıklı ve dayanıksız yapıların inşası konusunda yerinde bilgiler verme fırsatı bulan Prof. Dr. Mollamahmutoğlu’nun deprem bölgesini ziyareti sonrasında hazırladığı rapor, içeriğiyle, deprem alanında bir el kitabı özelliği taşıyor. Rektör Prof. Dr. Mollamahmutoğlu’nun, bir inşaat mühendisi olarak, özellikle, jeolojik sarsıntılara dayanıklı yapıların inşası konusunda bilgi ve görüşlerini aktardığı raporda, deprem ve yol açtığı etkiler konusunda yararlı ve yol gösterici bilgiler yer alıyor.

 “Van Depremi ve Hatırlattıkları” adıyla Bayburt Üniversitesi Yayınları tarafından basıma hazır hale getirilen rapor, yabancı dile de çevrilerek ulusal ve uluslararası alanda konuyla ilgililere ücretsiz olarak ulaştırılacak.

26 Ekim tarihinde beraberindeki akademisyenler ve öğrencilerden oluşan yardım kafilesiyle deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere karayoluyla Van’a giden Rektör Mollamahmutoğlu, depremin yoğun olarak hissedildiği Erciş ilçe merkezi ve köylerini gezerek, acil ihtiyaç malzemelerini öğrencilerle birlikte vatandaşlara dağıtmıştı. Deprem bölgesinde 2 gün boyunca incelemelerde bulunan Mollamahmutoğlu, aynı zamanda bölgede bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile de bir araya gelmişti. 

rektor5.jpg

rektor2.jpg

Kaynak:
Bu haber toplam 2960 defa okunmuştur
Deprem,Felaket Erken Uyarı Merkezi ERZİNCAN- T Ü R K İ Y E
Hüsamettin ŞENER
İş İşten geçtikten sonra Yol gösteren Çok olur demişler atalarımız. *4.5 magnitüdlük civarında depremler olacak deyince Bir intihalci prof hemen atıldı 6.3 magnitüdlük deprem olacak diye. ATMA RECEP DEDİM VE BEKLEDİM İŞTE ŞİMDİ NE OLDİ…? BEYAZ MASALARINA YILLAR ÖNCEDEN MÜRACAT ETTİM ERKEN UYARDIM ZANNETTİLERKİ SADE VATANDAŞ ONLARIN ETİKETLİ PROFLARINDAN AZ BİLİYOR. DÜNYADA İLK VE TEK OLDUĞUNU İSBATLADI VAN DEPREMİNİDE ÖNCEDEN BİLDİREREK. GAZETE VAN’I ZİYARET EDEREK. ERKEN UYARDIM. TA TÜBİTAK’A 17 AĞUSTOS 1999 DEPREMİNİ BİLDİRMEK İÇİN GİTTİĞİM GİBİ YİNE GİTTİM. WEB SAYFAMIN ADRESİNİ TÜBİTAK’A VERDİM .Dünyada ve türkiyede olacak depremlerden önceden haberdar olmak isteyenler web sayfamı ve basın web sayfalarını takip etsinler. http://www.depremerkenuyari.com Hüsamettin ŞENER demiş ki: Yorumunuz onay bekliyor.. Tarih: 18.11.2011 | Saat: 21:44 İSTANBUL DEPREM BAHANESİ İLE SOYULACAK DEMİYORLARDA. BU SOYGUNCU ARABİYALAKA TAKIMI… http://www.depremerkenuyari.com
18 Kasım 2011 Cuma 23:02
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri