Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rektör üniversitede istihbarat birimi kurmuş

10.02.2013 13:54
Mersin Üniversitesi rektörü emekli Albay Uğur Oral'ın, 28 Şubat sürecinde özel güvenlikçilerden bir istihbarat birimi kurduğu ortaya çıktı.

 

28 Şubat sürecinin yaşandığı yıllarda Mersin'de öğretmenlik yapan Tunay Alkan, Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'na, dönemin Mersin Üniversitesi Rektörü emekli Albay Uğur Oral tarafından YÖK Başkanı Kemal Gürüz 'e gönderilmiş fişlemeleri içeren bir belge sundu.Tunay Alkan bu fişlemelerden, bazı kişilerin, görev yaptığı Mersin Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'ne gelip kendisiyle ilgili bilgi istemesiyle haberdar olmuş. Oral'ın, işe aldığı özel güvenlikçiler vasıtasıyla bilgi topladığı ve bu bilgileri dönemin YÖK Başkanı Kemal Gürüz ile paylaşarak işlem yapılmasını istediği iddia ediliyor.
28 Şubat sürecinde Mersin Üniversitesi rektörü olarak görev yapan emekli Albay Uğur Oral, ikinci defa Mersin Üniversitesi rektörlüğüne dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından atandı. Balyoz tutuklusu emekli Orgeneral Çetin Doğan'la da, Uluslararası Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde birlikte görev yaptı.

KAYNAK:SamanyoluhaberBu haber toplam 2878 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri