Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Afganistan'da 12 askerimiz şehit oldu

16.03.2012 11:00
Reuters Haber Ajansı Afganistan'da askeri bir helikopterin düşmesi sonucu 8 Türk askerinin şehit olduğunu açıkladı ancak Genelkirmay şehit sayısını 12 olarak bildirdi..

Şehit olan askerlerin Afganistan'a görev için yeni giden birlikten oldukları öne sürülüyor. Genelkurmay Başkanlığı şehit sayısını 12 olarak bildirdi.

Afganistan 'ın başkenti Kabil yakınlarında askeri bir helikopter, bir evin üzerine düştü.

Afganistanlı yetkililerinin Reutters 'a verdiği bilgiye göre; kazada 12 Türk askerinin şehit olduğu öğrenildi.

Olayda evdeki 4 Afgan vatandaşın da hayatını kaybettiği, helikopterin teknik nedenlerle düştüğü bildirildi.

DIŞİŞLERİ KAZAYI DOĞRULADI
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Afganistan 'da Türk helikopterinin düştüğünü doğruladı.

Ankara 'dan İstanbul 'a gelen Bakan Ahmet Davutoğlu, Atatürk Havalimanı 'nda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Davutoğlu, “Afganistan 'da bir helikopterimiz düştü. Ancak kayıplarla ilgili kesin teyit edilmiş rakamlar yok. Kabil bölge komutanımız olay mahalline intikal etti, büyükelçimiz de orada. Tablo netleşince açıklama yapacağız.” diye konuştu.

Bakan Davutoğlu, Suriye 'deki kayıp gazetecilerle ilgili soruyu da, “Konuyu yakından takip ediyoruz.” şeklinde cevapladı.

Afganistan'da uluslararası güce bağlı toplam 1800 asker var. Bölgede bulunan Türk askerleri operasyona katılmayıp, sadece devriye görevi yapıyor.

Bu haber toplam 3364 defa okunmuştur
takdiri ilahi ne yapalım????
suna
boşuna kalabalık için gönderilmiş askerlerimiz? abd işi biliyor."seksenler"diye geçmişe dönük bir dizi var trt de.çocuklar oynamadan önce ebeyi tesbit için tekerlemeler söylerken " amerika tilki " bölümü bilinçaltı gönderme de olsa doğru bir gönderme ne yazık ki....
16 Mart 2012 Cuma 12:39
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri