Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Reyhanlı saldırganının itirafı

14.06.2013 11:26
Reyhanlı'daki bombalı saldırıların asli faili ve planlayıcısı olduğu değerlendirilen N.E'nin de aralarında bulunduğu 3 zanlı Adana Adliyesine sevk edildi.

Reyhanlı'daki bombalı saldırıların asli faili ve planlayıcısı olduğu değerlendirilen N.E'nin de aralarında bulunduğu 5 zanlı Adana Adliyesi'ne sevk edildi.

Suriye'ye geçmeye çalışırken Yayladığı ilçesi sınırında güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla gözaltına alınan N.E. ile diğer 4 zanlının Hatay Emniyet Müdürlüğündeki sorgu ve işlemleri tamamlandı.

Zanlılar ekipler tarafından Adana Adliyesine sev edildi.

HER ŞEYİ BÖYLE İTİRAF ETTİ

Saldırgan Nasır Eskiocak'ın, "Saldırıyı ben planladım. Yardım edenleri kendim buldum. El Muhaberat'a çalışıyordum. Gizli Servis'ten tanıdıklarım istedi. Ben de eylemi yaptım" dedi.

Yakalanan ve emniyet sorgusu süren zanlının, Suriye Gizli Servisi'nden tanıdığı ajanların ismini tek tek verdiği ileri sürüldü. Reyhanlı patlamasında firari şahıslar arasında yer alan, bombalı araçları kullanan şahıslarla irtibat kurduğu, lojistik destek sağladığı, Suriye istihbaratıyla temas kurduğu ve tüm çalışmaları organize ettiği belirtilen Nasır Eskiocak'ın on ajanın adını verdiği kaydedildi.

KAYNAK: AA


 
Bu haber toplam 2370 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri