Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Reyhanlı'daki bu provokatör kim?

18.05.2013 02:38
Reyhanlı'da 51 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından mültecilere yönelik provokasyonlarda hep aynı kişilerin rol aldığı ortaya çıktı. Provokatörler arasında öyle bir kişi var ki hep en önde ve her yerde ona rastlanıyor. Peki bu provokatö

 Reyhanlı'da 51 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından provokatörler yine sahne aldı. Reyhanlı halkını mültecilere karşı kışkırtmaya çalışan bu provokatörlerin hep aynı kişilerden oluşması ise dikkat çekiyor. Bu durum yaşanan provokasyonların aynı merkezden yönetildiğini ve aynı kişiler tarafından gerçekleştirdiğini de ortaya koyuyor.

KİM BU AK SAÇLI PROVAKATÖR?

Patlamanın ardından yaşanan provokasyonlar sırasında kameralara ve objektiflere yansıyan görüntülerde öyle biri var ki hep en önde yürüyerek Reyhanlıları provoke ediyor. Söz konusu kişi ilk olarak patlamanın hemen ardından ortaya çıkıyor ve yanındaki diğer kişilerle birlikte halkı kışkırtmaya çalışıyor. O anlar ise kameralar tarafından saniye saniye kaydediliyor.

Bu ilk provokasyondan sonuç alamayan beyaz saçlı şahıs ve yönettiği grup, ertesi gün bu kez Türk bayrağı ile ortaya çıkıyor. Kendi yaktıkları ancak "Suriyeli mülteciler yaktı" dedikleri bayrağı taşıyan şahsa diğer provokatörler de eşlik ediyor.

ULUSAL KANAL BU PROVOKATÖRLERİ REYHANLI HALKI OLARAK GÖSTERİYOR

Mültecilerin saldırı ve tecavüze uğradıkları, hatta öldürüldükleri yönünde söylentiler yayan bu kişiler, hazırlanan broşür ve bedava dağıtılan gazetelerle de mültecileri korkutarak Türkiye’yi terk etmeleri yönünde baskı yapıyor.

Yapılan tüm provakasyon girişimlerinde hep en önde yer alan şahsın görüntülerinin Doğu Perinçek'in Ulusal Kanalı tarafından da 'Reyhanlı halkının tepkisi' olarak sunulması da dikkat çekiyor.

EMRE USLU DA "KİM BU PROVoKATÖRLER?" DİYE SORDU?

Taraf yazarı Emre Uslu da teitterdan yaptığı açıklamada söz konusu şahsın Reyhaniye'deki provakasyonlarda hep en önde olduğuna ve Reyhanlılar'ı kışkırtmaya çalıştığına dikkat çekerek, "Kim bu provokatör?" diye sordu.

Güvenlik güçlerinin tüm kamera görüntülerinde yer almasına rağmen bu kişi ve beraberindeki provokatörler hakkında bir işlem yapıp yapmadığı merak konusu oldu./ KAYNAK: ROTAHABER 

İŞTE O PROVAKATÖR

BU DA BEYAZ SAÇLI PROVOKATÖRÜN ULUSAL KANALDA YAYINLANAN PROVOKASYON GÖRÜNTÜLERİ

KAYNAK: ROTAHABER

  

Bu haber toplam 5268 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri