Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rize Belediye Başkanı Gündemi Sarstı

07.12.2013 10:30
Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize’den belediye başkan adayı gösterilmeyişini ve AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar ile aralarında yaşanan tartışmayı değerlendirdi.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize’den belediye başkan adayı gösterilmeyişini ve AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar ile aralarında yaşanan tartışmayı değerlendirdi.

Çarpıcı açıklamalarda bulunan Bakırcı, Beyoğlu Belediyesi’nde Nusret Bayraktar’ın yardımcılığını yaptığı dönemde kanun dışı işler yaptıklarını söyledi.

    Halil Bakırcı, belediyenin yeni bir projesinin tanıtım toplantısı sırasında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Bir soru üzerine Nusret Bayraktar ile aralarında yaşanan tartışmaya değindi. Sözlerine, “Nusret Bey ile telefonda tartıştığım doğrudur.” diyerek başlayan Bakırcı, olayı şöyle anlattı: “Telefonda bir tartışmamız oldu. ‘Böyle bir aday vardı da bana neden söylemediniz?’ dedim. Nedeni ise  ben Beyoğlu’nda belediye başkan yardımcılığını yaptım. (O dönemde Beyoğlu Belediye Başkanı Nusret Bayraktar’dı.) Çok şey paylaştık. Doğru ya da yanlış çok şey yaptık orada. Nusret Bey benim başkanım iken belediyem adına riskli işler yaptım. Kanun dışı işler yaptık. Kanuna karşı gelmek için bunları yapmadık. Kanuna aykırı anlamında konuşmuyorum. Yapmamamız gereken işleri de yaptık. Örneğin Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir arazideki mafyanın ele geçirdiği bir otoparkı boşaltmak belediye başkan yardımcısı olarak benim görevim değildi. Onları boşalttık. Tarihi eser olan bir binayı yola engel olduğu için kurul kararlarına rağmen yıkmak benim görevim değildi. Böyle birçok örnek var. Kendisi bunları bildiği halde bana karşı böyle bir şey yapmasına tepki gösterdim.” diye konuştu.  

Rize’de AK Parti Rize Belediye başkan adayı olarak gösterilen Reşat Kasap’ın, risk alan bir belediye başkan yardımcısı ile kendisinden daha başarılı olabileceğini söyledi. Bakırcı, “Benim Beyoğlu’nda yaptığım gibi risk alabilecek bir başkan yardımcısı bulursa adayımız benim iki katım kadar başarılı olur. Rize’nin şartları çok farklı. Beyoğlu’nda kavga edersin ama burada edemezsin. Orada adamın kafasına namlu ile vurursun, dükkanının önüne çöp arabasını çekersin ama burada bunları yapamazsın. Başbakan’ımızın takdirini asla tartışmam, ‘Git abdesthaneyi bekle’ dese gider beklerim.” dedi.

Bu haber toplam 1476 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri