Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çocukların bu fotoğrafları tartışma konusu oldu

10.05.2012 19:17
RİZE’NİN FINDIKLI İLÇESİNDE ÇOCUKLAR NEZARETHANEDE FOTOĞRAFLANDI!

CANER KARATAŞ
Rize'nin Fındıklı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret eden anaokulu öğrencilerinin nezarethanede fotoğraflarının çekilmesi ve çekilen fotoğrafların okulun internet sitesinde yayınlanması tepkilere neden oldu.

nezaret1.jpg

Fındıklı Ahmet Şahinler Anaokulu öğrencileri, Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, geçtiğimiz günlerde Okul Müdürü Emine Şengün ve öğretmenleri ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Emniyet Müdürü Ramazan Eniş ve polis memurları tarafından karşılanan çocuklar ziyarette nezarethaneye de girdi. Anaokulu öğrencilerinin burada fotoğrafını çeken öğretmenleri, çocukların parmaklıklar arkasındaki fotoğrafı ile çocukların geziyle ilgili söylemlerini okulun internet sitesinde yayınladı.

nezaret3.jpg

Okulun internet sitesinde çocukların ziyaretle ilgili şu görüşleri de yer aldı:
“Trafik Haftası olması dolayısıyla trafik bölümündeki polis ablamız bizlere trafik ışıklarını anlattı, araç içersinde çocukların arka tarafta oturması gerektiğini hatırlattı, ışık olmayan yollarda karşıdan karşıya geçmeyi gösterdi. Diğer polislerden farklı olarak, trafik polislerinin sarı yelekler ve beyaz şapkalar giydiklerini söyledi. Bir de, en çok suçlu insanların nereye koyulduğunu merak ettik ve nezarethaneye indik. Parmaklıklar ardında olmak ilginçti."

nezaret2.jpg

Öte yandan okulun internet sitesinde çocuklarının parmaklıklar arasındaki fotoğrafını gören bazı veliler duruma sert tepki gösterirken, tepki üzerine nezarethanede çekilen fotoğraf siteden kaldırıld

Bu haber toplam 16326 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri