Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Camiye Öyle Bir Şey Yaptılar ki...

24.06.2014 21:59
Rize'nin Sütlüce köyü Merkez Camisi'ne, yaşlıların ve engellilerin daha rahat çıkabilmesi için asansör yaptırılınca cemaat arttı.

Köy Muhtarı Ercan Koyuncu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üç katlı caminin giriş katının çocuklar için yaz kuran kursu olarak kullanıldığını, cemaatin vaaz ve namaz için üst katlara çıkması gerektiğini, yaşlılar ve engellilerin merdivenleri kullanmakta güçlük çektiğini söyledi.

Kasımpaşa Spor Kulübü Başkan Vekili Hilmi Öksüz'ün köylerinden olduğunu, Öksüz köye geldiğinde kendisine caminin eksiklerini anlattıklarını ifade eden Koyuncu, "Bunun üzerine Başkanımız caminin eksiklerinin giderilmesi için yaklaşık 1 milyon lira yardımda bulundu. Bu parayla camimizin çevre düzenlemesini, avlusunu yaptırdık, morg ve diğer eksiklerini tamamladık. Başkanımız, bir ayağının sakat olması dolayısıyla camimize asansör de yaptırdı. Kendisinden Allah razı olsun" dedi.

-"Diğer camilerin cemaati de buraya geldi"

Asansör sayesinde engelliler ile yaşlıların camiye rahat şekilde çıkabildiğini kaydeden Koyuncu, "Köyümüzde 5 cami var ancak yaşlı ve engelliler en çok bizim camiyi tercih ediyor. Diğer camilerin cemaati de buraya geldi. Cemaatimiz arttı. Diğer cami imamlarının bu konuda sitemi oldu. Güzellik, rahatlık neredeyse insanlarımız orayı seviyor ve tercih ediyor" diye konuştu.

Caminin imamı Şahiddin Altun ise asansörü ihtiyacı olanların kullandığını belirterek, "Yaşlılarımız merdivenler nedeniyle camiye girip çıkmakta zorlanıyordu. Onlar için çok güzel bir hizmet oldu" dedi.

Köy sakinlerinden Dursun Ali Kara da asansörün kendileri için kolaylık olduğunu vurgulayarak, "Camiye asansörle çıkıp iniyoruz. Bunu yaptıran ve yapanlardan Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 7836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri