Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rize'de turist sayısı arttı

15.01.2014 22:22
Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Hocaoğlu, Rize'de turis sayısının arttığını, yabancı turistler arasında Arap turistlerde önemli bir artış gözlemlendiğini söyledi.

 

Hocaoğlu, gaztecilere yaptığı açıklamada, Rize’yi 2012 yılında 570 bin, 2013'de ise 620 bin turistin ziyaret ettiğini, bunların 60 bininin yabancı olduğunu belirterek, "Yabancı turistlerin yaklaşık 25 binini Arap turistler oluşturdu. Yabancı turistler arasında ilimizi ziyaret eden Arap turistlerde önemli bir artış gözlüyoruz. Suudi Arabistan, Dubai ve Kuveyt'ten yoğun turist var. Arap turistler özellikle termal kaplicalara önem veriyor" dedi.

ARAPLAR RİZE'DE HUZURU BULUYOR
Arap ülkelerinde düzenlenen fuarlara katılmalarının turist sayısındaki artışta önemli etki ettiğini ifade eden Hocaoğlu, "Arap turistler kum ve güneş turizminin yanında önemli bir alternatif olan doğa, kültür ve tarih turizmine önem veriyor. Rize bu açıdan çok zengin. Doğal yürüyüş parkurları, endemik çeşitlilik, şelaleler, göller, tarihi ve kültürel yapıları ile önemli turizm zenginliğine sahibiz. Arap turistler burada huzur ve suküneti buluyor" diye konuştu.

RİZELİLER'İN RİZE TERCİHİ ARTTI
Hocaoğlu, farklı illerde yaşayan Rizeliler'in son yıllarda tatil için daha fazla memleketlerini tercih ettiklerini de sözlerine ekledi. 
haber53
Bu haber toplam 10730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri