Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rizelilerden HDP'li Önder'e anlamlı hediye

28.12.2015 23:32
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun randevu talebine "Kaçak çayını içer gider" sözleriyle yanıt veren HDP'li Sırrı Süreyya Önder'e Rizeliler çay göndererek tepki gösterdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun randevu talebine, "Kaçak çayını içer gider" sözleriyle yanıt veren HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’e Rize’den tepki geldi.

"SAĞLIKLI DÜŞÜNMEYİ SAĞLAR" DİYEREK ÇAY GÖNDERDİLER

Kaçak çayın tehlikelerine dikkat çeken Çaykur Çay Eksperleri Platformu Sözcüsü Selçuk Er, "Rize çayı karşılıklı içildiğinde saygıyı, sevgiyi ve muhabbeti arttırır. Zihni ve bedeni dinç tuttuğu gibi sağlıklı ve kardeşçe düşünmeyi sağlar" dedi, ardından da Milletvekili Önder’e Organik Rize Çayı gönderdi.

 

SIRRI SÜREYYA ÖNDER'İ KINADILAR

Cumhuriyet Meydanı’ndaki PTT Şubesi önünde basın açıklaması yapan Çaykur Çay Eksperleri Platformu Sözcüsü Selçuk Er, Sırrı Süreyye Önder’in kaçak çay söylemini şiddetle kınadıklarını belirterek, “Ülkeye kaçak yollarla giren ve menşei belli olmayan kaçak çayın birçok hastalık barındırdığı biliniyor. Gelirinin kimlere fayda sağladığı tartışma konusu olan kaçak çayın bu kadar aleni ve fütursuzca övülmesini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak reddediyoruz. Ülkemizde yetiştirilen bu toprakların çayı dünyanın en sağlıklı çayıdır. Bu toprakların çayının sağlık açısından faydaları bilimsel olarak kanıtlanmıştır”dedi.

"RİZE ÇAYI SAYGIYI, SEVGİYİ VE MUHABBETİ ARTIRIR"

Önder’e, dünyada üzerine kar yağan tek çay olan Rize çayı içmesi önerisinde bulunan Er, “Rize çayı karşılıklı içildiğinde saygıyı, sevgiyi ve muhabbeti arttırır. Zihni ve bedeni dinç tuttuğu gibi sağlıklı ve kardeşçe düşünmeyi sağlar. Bunun için kendisine çok faydalı olacağına inandığımız Çaykur Organik Rize çayını posta yoluyla kendisine gönderiyoruz” diye konuştu.

Bu haber toplam 1518 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri