Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Robert De Niro'dan, ABD ve İsrail'e ağır suçlama

23.11.2012 12:16
İsrail’in Gazze’ye yönelik bombalı saldırısına ABD’li oyuncu Robert De Niro’dan tepki geldi. Aktör, “Bütün suç, İsrail gibi bir ülkeyi desteklediği için Amerika’nın.” dedi.
ABD’li usta oyuncu Robert De Niro, bombardıman altındai Gazze ile ilgili konuştu. Filistin’e destek verdiği bilinen aktör, Gazze’de yaşananlardan dolayı tek suçlunun İsrail olmadığına işaret ederek, Amerika’yı suçladı. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısını değerlendirmesini isteyen Fox Haber muhabirinin sorusuna cevap veren 69 yaşındaki De Niro, “Yaptıklarından dolayı neden İsrail’i ya da İsraillileri suçluyoruz ki?” dedi. Bu cevap karşısında muhabir şaşkınlık geçirdi. Çünkü Robert De Niro’nun Filistin’e sempatisini biliyordu. Durumu fark eden oyuncu, konuşmasını şu örnekle sürdürdü: “Kuduz bir köpek tarafından ısırıldığınız zaman kimi suçlarsınız? Köpeği mi, sahibini mi? Kuşkusuz sahibini. Bu yüzden bütün suç Amerika’nın. İsrail gibi bir ülkeyi desteklediği için.”
 
AmerikaYahudi düşünür Noam Chomsky de İsrail’in Gazze’yi bombalamasının, sivillerin yaşadığı yerleri hedef almasının ve yüzlerce insanı katletmesinin “insanlığa karşı suç olarak algılanabildiğini ve bu şekilde tanımlanabileceğini” belirtti. İsrail’in uyguladığı şiddetin asla “kabul edilebilir bir hamle” olarak algılanmaması gerektiğini vurgulayan Chomsky, ABD’nin onlarca yıldır İsrail’i açıkça desteklediğini, şimdi de Gazze’ye yapılan saldırılara “göz yumduğunu” ifade etti. Chomsky, ABD’nin, İsrail’in yaptığı saldırıları desteklemekle yetinmeyip bu hamlelere doğrudan katıldığını, saldırıların ABD silahlarıyla gerçekleştiğini, bu ülkenin ekonomik, askerî ve diplomatik desteğiyle bağlantılı olduğunu dile getirdi.
 
İbrahim Tatlıses, Hasan Kaçan, Haluk Levent, Mahsun Kırmızıgül gibi Türkiye’deki ünlü isimler de saldırılara sosyal medyadan tepki göstermişti.

 
Bu haber toplam 3840 defa okunmuştur
gazze
eyyup uğur
dünyada iyiler ve kötüler yaşıyor her milletten iyi olan var kötü olan var insanlığa karşı suç işleyen bu zalimlere hangi millet olursa olsun karşı çıkmak gerek cesur ve iyi yürekli insanları kutluyorum ayrıca bu zulüm türke veya yunana veya israilliye yapılsaydı bu ortak vijdan yine karşı koyardı eminim
24 Kasım 2012 Cumartesi 12:09
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri