Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Altın Top'u Ronaldo kazanırsa..."

13.12.2013 18:50
Bayern Münih Yönetimi, Altın Top ödülü için FIFA'nın oylama süresini uzatmasından rahatsız. Başkan Uli Hoeness, ödülü kendi oyuncuları Ribery yerine Ronaldo'nun kazanması halinde, soruşturma başlatacaklarını söyledi.

Yılın futbolcusuna verilen Altın Top ödülünü, son oy verme tarihi olan 15 Kasım'a kadar, Bayern Münih ile geçen sezon tüm kupalarda mutlu sona ulaşan Franck Ribery'nin kazanmasına kesin gözle bakılıyordu. Ancak FIFA, Portekiz ile İsveç arasında oynanan Dünya Kupası baraj maçları sonrası, oy verme süresini beklenmedik şekilde 29 Kasım'a kadar uzattı.

Cristiano Ronaldo, baraj maçlarında Portekiz adına 4 gol birden atınca, Ribery'nin ödülü kazanması da tehlikeye girdi. FIFA'ya göre oy verme süresinin uzatılmasının nedeni, yeterli katılımın sağlanamaması.

Bayern Münih Yönetimi ise ödülü Ronaldo'nun kazanması için FIFA'nın etik dışı bir yola başvurduğunu düşünüyor. Nitekim Bayern Başkanı Uli Hoeness, oylamanın demokratik koşullar altında gerçekleşeceği konusunda ciddi şüpheleri olduğunu söyledi.

 

Ödülü Ronaldo'nun kazanması halinde, bir soruşturma başlatacaklarını söyleyen Hoeness, 15 Kasım'dan sonra kullanılan tüm oyları tek tek belgeleyeceklerini dile getirdi. Altın top ödülü için Ribery ve Ronaldo'nun yanı sıra, son 4 yıldır bu ödülü kazanan Lionel Messi yarışacak.Daha fazlasını oku: "Altın Top'u Ronaldo kazanırsa..." - Spor Haberleri - Güncel Haber - Haber - Spor Haberleri- Sıcak haber - Yerel Haber http://haber.rotahaber.com/altin-topu-ronaldo-kazanirsa_422582.html#ixzz2nNHHnBaM
Follow us: @Rotahaber on Twitter | rotahaberr on Facebook 
Bu haber toplam 1598 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri