Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RTÜK'ten Behzat Ç.'ye ceza

28.05.2011 21:58
"Bir Ankara Polisiyesi / Behzat Ç." dizisine RTÜK'ten uyarı cezası geldi

RTÜK, kararını, "Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde yayınlanamaz" ilkesine dayandırdı.

Bu ceza ardından dizinin 20.00 olan yayın saatinin 22.00 sonrasına çekilmesi gündemde.

SHOW TV'YE DE KÜFÜR CEZASI

RTÜK, "Canlı Para" adlı bilgi yarışmasına katılan bir kadın yarışmacının küfürlü sözleri nedeniyle Show TV'ye de oybirliği ile uyarı cezası verdi. RTÜK cezayı "Türkçe, özellikleri ve kuralları bozulmadan, doğru, güzel ve anlaşılır şekilde kullanılmalıdır. Dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımına yer verilemez" ilkesine dayandırdı.

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ KADIN PROGRAMLARINDAN ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Konya Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri, RTÜK'e mektup yazarak kadın programlarından şikâyetçi oldular. Çocuklar, RTÜK üyelerinden kadın programlarını denetim altına almalarını isteyerek şu taleplerde bulundular:

Bazı programların kaldırılsın. Sırf kadınlar dedikodu dinleyecek diye biz çocuklar bir kenarda oturuyoruz. Televizyondaki kadın programlarının tam okul saatleriyle birlikte bitmesi ve başlaması lazım; çünkü okul dönüşü mutlaka o televizyon programlarını görüyoruz. Filmlerde kötü alışkanlıklar gösterilmesin. Haberlerde siyasiler daha güzel üsluplarla konuşsun. (Habertürk)

Bu haber toplam 1304 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri