Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RTÜK'ten Cem Küçük'e çok ağır sözler

01.01.2016 02:34
RTÜK'ten Star yazarı Cem Küçük'e cevap var! RTÜK'ün FETÖ'nün karargahı haline geldiğini ve gerekirse lağvedileceğini söyleyen Küçük için yasal sürecin başlatılacağını duyuran RTÜK, iddialar için de haksız ithamlar ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağına son anda yer kalmadı denilerek alınmayan ve Star gazetesiyle de yolları ayrılacağı iddia edilen Cem Küçük'e bir darbe de RTÜK'ten geldi. Fethullahçı Terör Örgütü'nün karargahı suçlamasına cevap veren RTÜK, Küçük için "Söylenenler bir gazetecinin yetkisi ve haddi içinde bir konu değildir" ifadesini kullandı.

RTÜK tarafından resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, bir süredir bazı gazete, televizyon kanalları, internet siteleri gibi medya kuruluşlarında RTÜK'ün, seçim dönemindeki kararları nedeniyle haksız ithamlara maruz kaldığı bildirildi.

RTÜK'ün görev ve sorumluluk alanı ile ilgili kararları ve bu karar süreçlerinde yer alan üyeler ile idari personel hakkında da suç teşkil edebilecek nitelikte karalama kampanyası yürütüldüğünün belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"RTÜK'ün hiçbir birimi lağvedilmemiştir. RTÜK, kurum içinde ihtiyaç duyduğu tüm personel hareketini kendi inisiyatifi ile yapmış olup, bunun dışında iddialar asılsız iddialardır.

"RTÜK 12 EYLÜL KURUMU DEĞİLDİR"

Geçtiğimiz günlerde şu an medya ile iştigal eden ve sıkça ifade özgürlüğünün kısıtlandığından şikayet eden bazı isimler, bir takım televizyon programlarındaki yayınlarla ilgili, neredeyse yayın ilkelerinin tamamını ihlalden müeyyide uygulanması için RTÜK'e avukatları aracılığı ile yüzlerce şikayette bulunmuşlardır. Sırf, birilerinin tamamen bilgiden yoksun, temelsiz, hadsiz saldırıları ile lağvedilecek bir kurum değildir. Hele bazılarının zaman zaman ileri sürdüğü gibi '12 Eylül artığı' bir kurum hiç değildir.

"YIPRATILMAYA ÇALIŞILIYOR"

Anayasal bir kurum olan RTÜK, 'FETÖ'cü, FETÖ'nün karargahı' gibi

Üst Kurul Üye ve bürokratlarına karşı söz konusu ithamları yapanların, geçmişte kendi yazdıklarına bakarak bizzat kendilerini ciddi şekilde sorgulaması gerekir.

hiçbir izahı olmayan ve hukuk ve gerçek dışı ifadelerle yıpratılmaya çalışılmaktadır. 

"HESAP VERECEKLER"

Anayasal bir kurum olan RTÜK'ü, bugün devletin tüm kurum ve kuruluşlarının, terör örgütü kapsamında mücadele ettiği ve yargılaması devam eden bir yapı olan 'FETÖ Karargahı' diye suçlayan ve paralel yayınların korunduğunu ve kollandığını iddia edenler, bunu hangi bilgilere dayanarak yaptıklarını, elbette yargı önünde hesabını vereceklerdir. 

"KENDİ YAZILARINA BAKSINLAR"

Anayasal bir kurumun lağvedileceğini, üyelerinin ve çalışanlarının teröre yardım ve yataklıktan yargılanacağını söylemek bir 'gazetecinin' yetkisi ve haddi içinde bir konu değildir. Bu konuda gerekli yasal süreçler elbette işletilecektir."

Bu haber toplam 2582 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri