Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rumen basını ne dedi?

09.08.2012 21:32
Rumen basını Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı sert dille eleştirdi.

Fenerbahçe'nin 1-1'in rövanşında deplasmanda Romanya'nın Vaslui karşısında aldığı 4-1'lik zafer Rumen basınında büyük bir şok olarak değerlendirdi.

İstanbul'da oynanan ve 1-1 sonuçlanan ilk maçın ardından sarı lacivertli ekip deplasmanda Vaslui'yi 4-1 ile geçerek adını Şampiyonlar Ligi öncesinde son eleme turu olan Play-off'lara yazdırırken alınan bu farklı galibiyet Rumen basınına dikkat çekici başlıklarla yansıd. 

Alınan galibiyetin ardından Gazeta Sporturilor "Fenerbahçe İmpratorluğu Vaslui'yi devirdi" başlığıyla zorlu mücadeleyi okuyucularına duyururken Fenerbahçe'nin sahada daha dinç bir takım görüntüsü çizdiğini ve Vaslui'nin uyguladığı savunma taktiğinin başarısız olduğunu belirtirken alınan sonucun delirtici bir netice olduğunu belirtti.

Romanya'da yayın yapan Prosport.ro internet sitesi ise Fenerbahçe'nin zaferini tanıdık bir başlıkla okuyucuylarına duyurdu. Fenerbahçe'nin elde ettiği galibiyetin ardından "Türk lokumu acı geldi" başlığını kullanan Rumen basını Kuyt'un sergilediği futbolun alınan galibiyette etkili olduğunu belirtirken Aziz Yıldırım'ın Helikopter ile stattan ayrıldığını belirten Prosport bu olayı küstahlık olarak belirtti. Rumenler yaptıkları yorumda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı Türkiye'nin en zengin isimlerinden birisi olarak nitelendirirken, araçla gidilebilecek bir mesafeyi helikopterle gitmesini yadırgayarak eleştirdiler.

Sporttotal ise Fenerbahçe'nin aldığı zaferi N'Doye'nin kaçırdığı penaltı atışına bağladı. Oyun anlamında iki takımın da dengeli bir oyun sergilediğini ancak kaçan penaltının ardından ibrenin Fenerbahçe lehine döndüğünü belirten basın kuruluşu, Fenerbahçe'nin attığı ikinci golün ardından Vaslui'nin demoralize olduğunu ve İstanbul'da alınan beraberliğin ardından yeşeren umutların Romanya'da son bulduğunu kaydetti. (Sporx)

 

Bu haber toplam 2028 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri