Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rus ekonomisi soruldu, fıkra anlattı

19.12.2015 10:07
Rusya Devlet Başkanı Putin, yıllık basın toplantısında, Rus ekonomisinin kötü gidişatıyla ilgili gelen soru karşısında fıkra anlatmayı tercih etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yağtığı yıllık basın toplantısının yankıları devam ediyor.

Rusya'nın Başkenti Moskova'da düzenlenen yıllık basın toplantısında konuşan Putin, Rusya'nın ekonomisi başta olmak üzere iç ve dış politikası ile güncel konulara ilişkin soruları yanıtlamıştı.

EKONOMİ SORULDU, FIKRA ANLATTI

Putin konuşmasında önemli yer ayırdığı Türkiye konusunda, ekonomik alanlarda temkinli açıklamalarda bulunurken, Rus ekonomisinin bulunduğu durumu açıklarken fıkra anlatmayı tercih etti.

Ekonominin kötü gidişatıyla ilgili "geçen yıl ekonominin düzelmesi için 2 yıl süre vermiştiniz, görüşleriniz değişti mi?" sorusuna fıkrayla karşılık veren Putin, şu ifadeleri kullandı:

"İki kişi karşılaşıyor. Birisi, diğerine soruyor, nasılsın? Diğeri cevap veriyor, çizgili siyah ve beyaz gibi. Peki şimdi hangisi? Cevap siyah. Aradan yarım sene geçiyor ikisi tekrar karşılaşıyor. Biri, diğerine soruyor, bu sefer nasılsın siyah mı beyaz mı? Cevap siyah. O zaman da siyahtı? Hayır şimdi anlıyorum ki o zaman beyazmış."

Bu haber toplam 2218 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri