Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rus ordusunda yolsuzluklar

Rusya savunma bakanlığı ve devlet başkanlığı resmileri orduda reform uğraşı ordudaki yolsuzluğu arttıracak
Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Nezavisimaya gazetesinde çıkan habere göre Yapılan reformlarla ordu giderek daha fazla ticari mekanlara dönüşüyor. Putin yasaları orduda yolsuzluk vakalarını daha da artacağına benziyor. Uzmanların görüşüne göre generallerin yetkilerinin genişletilmesi suiistimallerin daha da artmasına neden olacak ve orduda vahim ölçüde olan yolsuzluk ve rüşveti daha da artıracak.

Yeni yasaya göre askerler devlete ait gayri menkul ve arsaları satma hakkını elde edecekler. Şu anda faaliyet gösteren 296 tatbikat merkezinin sayısı 163'e kadar düşürülecek. Kapatılan tatbikat merkezlerinin iş adamlarına satılması düşünülüyor. Özellikle de merkezlerin önemli bir kısmının Moskova ve Moskova etrafı bölgelerde yer alması onların değerini daha da artırıyor.

Savunma bakanlığı resmi yetkilileri daha önce Moskova'da bulunan 2 tatbikat merkezini satmıştı. Savunma bakanlığı bu satıştan 1 milyar 145 milyon ruble kar elde etmişti.

Savunma bakanlığından verilen haberlere göre Moskova, Petersburg, Kaliningrad, Vladivastok, Perm ve diğer şehirlerde yirmiden fazla askeri bölge satıldı.

Bu haber toplam 986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri