Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rus sözcüden flaş Türkiye açıklaması

18.01.2016 01:04
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, uçak krizi sonrası Türkiye ile ilişkilerin yeniden dostluk düzeyine çekilmesi için "Neler yapılması gerekir düşünmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, uçak krizinin ardından Türkiye ile ilişkilerini yeniden değerlendirildiğini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, bir Rus radyosuna yaptığı açıklamalarda Rus bombardıman uçağının Türk F-16'ları tarafından düşürülmesinin ardından Ankara ile Moskova arasındaki gerilimi değerlendirdi.

Zaharova, bir dinleyiciden gelen, “Türkiye ile dostluk yapabilmemiz için neler yapmamız, düşünmemiz lazım?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Rusya yönetimi defalarca şunu ifade etti: Beğenmek veya beğenmemek anlayışı yok. Ulusal çıkarlar ve pragmatik anlayışı var. Tabii ki stratejik ortaklık ilişkilerimiz var, dostluk ilişkilerimiz olabilir. Ama bizim için önemli olan ulusal çıkarlarımız. Dost saydığımız ülkenin yönetimi ülkemize, vatandaşlarımıza, askerimize yönelik alçaklık yaptıysa, bu durumda tabii ki ilişkiler yeniden değerlendiriliyor.”

Bu haber toplam 1346 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri