Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ruşen Yine PKK’ya Yonttu!

11.01.2013 17:24
BDP ve terör örgütünü hoş gören yazılarıyla bilinen Ruşen Çakır, Fransa’daki infazlarla ilgili de “taraf”ını belli etti. Çakır, dış basının bile en büyük ihtimal dediği “örgüt içi infaz”ı “komploculuk” olarak değerlendirerek, PKK’yı aklamaya çalıştı.

Ruşen Çakır, Vatan’daki yazısında, olayı şöyle değerlendirdi: “Önce AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, ardından Başbakan Erdoğan, Paris’te yaşananların örgüt içi bir olay olabileceğini söylediler. Saldırının yapıldığı yer, öldürülenlerin kimlikleri ve konumları, tepkiler şunu gösteriyor: Eğer bu iddia doğruysa PKK içinde müzakere sürecine karşı olan bir grubun Öcalan’a meydan okumasıyla karşı karşıyayız demektir.

Sanmıyorum. Hele bu saldırının sorumluluğunu PKK içindeki müzakere yanlılarına yüklemeye çalışmayı aşırı komploculuk olarak görüyorum.”

“PKK İÇİNE YERLEŞTİRİLMİŞ AJANLAR YAPMIŞTIR”
PKK’yı bu sözlerle aklamaya çalışan Ruşen Çakır, saldırının örgüt içine yerleştirilmiş veya sonradan devşirilmiş ‘kişiler’ eliyle gerçekleştirilmiş olabileceğini savundu.

“Bununla birlikte saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin maktuller tarafından tanınıyor olma ihtimalini de yabana atmamak lazım.

Kısacası, birileri Kürt siyasi hareketine yönelik bu öldürücü saldırıyı pekala aynı hareket içinde yer alıp sonradan devşirilmiş veya başından itibaren oraya yerleştirilmiş kişiler eliyle gerçekleştirmiş olabilirler.

Ancak tekrar altını çizmek şart: PKK içinde müzakere konusunda bir ayrışma olsa bile bunun ortaya çıkması için henüz çok erken ve Paris saldırısı böyle bir ayrışmanın dışavurumu olamayacak kadar sert bir olay.”

Habervaktim.com

Bu haber toplam 4990 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri