Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Putin karizmayı çizdirdi

13.05.2011 00:00
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Samara bölgesinde AvtoVaz şirketine ait bir otomobilin yeni modelinin tanıtımında, arabayı ancak beşinci denemede çalıştırabildi.

Putin, şirket çalışanlarından önce arabanın bagajını açmalarını isterken, bagajın son derece geniş olduğunu ve bagajda 2 çuval patatesin rahatlıkla taşınabileceğini söyledi.

Geçen yıl aynı markanın başka bir modelinin tanıtımını yapmasının ardından şirketin satışının patlamasına neden olan Putin, aynı aracın ekonomik versiyonu olarak piyasaya sunulan modelinin tanıtımı için dün yine kameralar karşısına geçti.

'GAZ SİSTEMİNE ALIŞIK DEĞİL'

Arabanın arka koltuğunda oturduktan sonra şoför koltuğuna geçen Putin, arabayı ancak 5. denemede çalıştırabildi. Şirket yetkilileri, bunun Putin'in otomobildeki elektronik gaz sistemine alışkın olmamasından kaynaklandığını kaydettiler.

Putin, 5. denemede çalıştırmayı başardığı yeni otomobili AvtoVaz şirketindeki işçilerle yapacağı görüşmenin olduğu yere, yani yaklaşık 1,4 kilometre uzaklıktaki mesafeye kadar sorunsuz bir şekilde kullandı.

Daha sonra Togliatti'deki otomobil üreticileriyle bir araya gelen Putin, Rusya'nın gelecek on yıl içinde dünyanın en büyük 5 ekonomisi arasına girmesi gerektiğini söyledi.

Putin, ekonominin çeşitlendirilmesi ve enerji ihracatına bağımlılığın azaltılması gerektiğine dikkat çekerek, çalışma piyasasının ve eğitimin iyi maaşların ödendiği alanlar haline gelebilmesi için modernize edilmesi gerektiğini kaydetti.

Rusya'nın yeni bir sanayileşme dalgasına ihtiyacı olduğunu ifade eden Putin, “Bununla 21. yüzyılın özgür rekabetçi piyasa koşullarına dayanan yüksek teknoloji sanayisini kast ediyorum” diye konuştu.

Bu haber toplam 1410 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri